Star Trek za hranicami známeho vesmíru

Star Trek za hranicami známeho vesmíru

Za hranice poznaného – práve tam smeruje posádka lode Enterprise v pokračovaní legendárneho Star Treku – vo filme s názvom Star Trek: Do neznáma. Priaznivci sci-fi žánru si prídu na svoje už 18. augusta, práve vtedy totiž do slovenských kín prichádza ďalšie pokračovanie úspešnej série.
 
J. J. Abrams tentokrát prenechal režisérske kormidlo kolegovi Justinovi Linovi a uspokojil sa s úlohou producenta. Autorom scenára je skvelý britský komik Simon Pegg, ktorý zároveň v sérii hrá Scottyho, hlavného inžiniera lode Enterprise. Okrem neho si v Star Treku zahrali aj Chris Pine, Idris Elba, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, či Sofia Boutella.

Hlavnou témou príbehu je ambiciózna misia, na ktorú vyslala Federácia Enerprise s cieľom rozšíriť hranice doteraz známeho vesmíru. Hneď za nimi totiž číha hrozba väčšia a mocnejšia než všetky protivenstvá, na ktoré doteraz Kirk a jeho posádka narazili. Aj keď ich prvé stretnutie s Khanom a jeho vyspelými technológiami úplne zdecimuje, budú sa musieť rýchlo spamätať. Ich premožiteľ má totiž zálusk na celú Federáciu, ktorá nemá bez Kirka na prežitie žiadnu šancu.

Odvážny prieskum neznámych svetov nie je len hlavnou témou príbehu ďalšieho pokračovania Star Trek, sprevádzal aj jeho nakrúcanie. „Hneď na prvom stretnutí so scenáristami sme sa zhodli na tom, že sa odmietame vydať bezpečnou cestou, teda pokračovať v tom, čo úspešne zafungovalo minule. Základom príbehu je samozrejme startrekovská DNA, ale od nej sa skutočne odrážame do neznáma,“ sľubuje režisér Justin Lin.

(PR)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.