Predaje bytov v bratislavských novostavbách v štvrtom kvartáli 2023 narástli o takmer 60 %. ITB Development
StoryEditor

V Bratislave sa prebúdza dopyt po kúpe nových bytov – v roku 2023 bol najväčší záujem o bývanie v Čerešniach

22.02.2024, 00:00

Predaje bytov v bratislavských novostavbách v štvrtom kvartáli 2023 narástli o takmer 60 %. Vyplýva to z dát technologického startupu BuiltMind, ktorý monitoruje realitný trh. Startup priniesol aj rebríček developerov a ich projektov, o ktoré bol minulý rok najväčší záujem. Najviac nových bytov sa predalo v projekte Čerešne.

Novovznikajúca štvrť na začiatku Dúbravky, za ktorou stojí ITB Development, patrí medzi aktuálne najatraktívnejšie lokality pri vyhľadávaní nového bývania. Druhá a tretia etapa projektu Čerešne s dokopy 96 predanými bytmi minulý rok dosiahla takmer 12 % podiel na rezidenčnom trhu novostavieb v hlavnom meste. Tento údaj vyplýva z analýzy verejných predajov nehnuteľností, ktoré sleduje vlastným softvérom cez webové stránky developerov startup BuiltMind.

image
BuiltMind

ITB Development sa stal na poli rezidenčného bývania najúspešnejší developer v Bratislave

Podľa takto viditeľných dát sa minulý rok predalo naprieč 90 rôznymi projektmi v Bratislave vyše 810 nových bytov a apartmánov. Developer ITB Development sa na tomto počte podieľa 96 predanými jednotkami, čo z neho robí najúspešnejšieho predajcu bytov v Bratislave za rok 2023.

image
BuiltMind

Situácia na trhu sa pomaly mení – aj vďaka Čerešniam ešte stále praje kupujúcim

Aj napriek tomu, že sa realitný trh v roku 2023 z pohľadu predajov oproti predošlému roku spomalil medziročne o zhruba 65 %, štvrtý kvartál priniesol v Bratislave náznak oživenia záujmu kupujúcich. Podľa dát BuiltMind sa po období ekonomickej neistoty a rastúcich úrokových sadzieb na konci roka zdvihol predaj bytov až o 58 % oproti priemeru prvých troch kvartálov.

Zásluhu na tom majú nielen objavujúce sa optimistické prognózy, ale najmä aktívny prístup developerov. Tí prišli minulý rok s novými finančnými nástrojmi, uľahčujúcimi kúpu nehnuteľnosti.

Z hľadiska verejných predajov to ukazuje práve tretia etapa projektu Čerešne. ITB Development v rámci nej prišiel napríklad s benefitom „garantovanej hypotéky na úrovni 1,49 %,“ ktorým bude majiteľom bytu v Čerešniach mesačne dotovať splátku hypotéky, a to od kolaudácie až do roku 2028.

„Aj napriek výraznému ochladeniu trhu a pochopiteľnej zdržanlivosti klientov, sme sa snažili po celý minulý rok prichádzať s riešeniami v ich prospech. Konkrétnymi krokmi sa nám podarilo získať ich dôveru a dokázať, že toto obdobie, práve naopak, praje tým, ktorí sa rozhodnú o kúpu nového bytu,“ hovorí člen predstavenstva ITB Development Ivan Rolný a pokračuje: Vďaka bezkonkurenčnej kombinácii kvality ponúkaného bývania a nášho prvenstva v inovatívnych formách prefinancovania, sa stali Čerešne minulý rok najžiadanejším projektom na kúpu bytu v celom meste. Sme za tento výsledok vďační a v benefitoch v prospech kupujúcich naďalej nepoľavujeme.“

image

Byty v Čerešniach dostupné ihneď k nasťahovaniu sa dajú práve teraz získať v špeciálnej akcii za zvýhodnených podmienok so 4-ročnou zárukou. 

ITB Development

Dokončená etapa s poslednými bytmi so 4-ročnou zárukou a výhodnými cenami

Súbor bytových domov v bratislavských Poliankach sa postupne úspešne rozrastá. V rámci dvoch skolaudovaných etáp Čerešní tu vyrástlo takmer 420 bytov a apartmánov. Druhá etapa je vypredaná už na vyše 90 %. Byty dostupné ihneď k nasťahovaniu sa dajú práve teraz získať v špeciálnej akcii za zvýhodnených podmienok so 4-ročnou zárukou. Vďaka benefitu Bývanie na skúšku si môžu záujemcovia dokonca aj bývanie v plne zariadenom vzorom byte na 2 dni aj priamo vyskúšať s celou rodinou. 

Najobľúbenejší projekt je už vo výstavbe s plánovaným dokončením 2026

V čase, keď tempo novej výstavby v Bratislave spadlo na historické minimum za ostatných 20 rokov, začal developer koncom roka s výstavbou ďalších 255 bytov a apartmánov v rámci tretej etapy Čerešní. Najúspešnejší projekt minulého roka z hľadiska predaja bytov v hlavnom meste, bude dokončený podľa plánov v roku 2026. Okrem spomínaného benefitu „Garantovanej hypotéky 1,49%“ si môžu klienti dohodnúť aj prefinancovanie zariadenia bytu v spoločnej „Hypotéke na byt aj nábytok.“ Výrazne tak ušetria vlastné zdroje a o dva roky sa tak budú môcť nasťahovať rovno do zariadeného bytu, ktorý pripravia dizajnéri z IKEA.

image

Developer začal koncom roka s výstavbou ďalších 255 bytov a apartmánov v rámci tretej etapy Čerešní. 

ITB Development

Navyše, byty z tretej etapy je momentálne možné dostať v predpredaji s extra cenovým zvýhodnením.

„Veríme projektu Čerešne, ktorý má do budúcna obrovský potenciál rastu hodnoty bývania. Platí to po stránke projektu samotného ako aj jeho lokality. Ohlasy už zabývaných, približne 1000 obyvateľov dokazujú, že najmä z pohľadu mladých rodín ide o projekt, ktorý môže vytvoriť ideálne prostredie pre život,“ vysvetľuje Ivan Rolný.

Tretia etapa projektu Čerešne bude rozvíjať v prírodnej lokalite – v susedstve s lesoparkom Sitina, vzdialenej len 10 minút od centra mesta – unikátny koncept aktívneho susedského života v spoločných vnútroblokoch. Prinesie do Dúbravky atraktívne bytové domy s priestrannými výmerami a terasami v najvyššom technologickom a energetickom štandarde. Navyše, oproti porovnateľnému výberu bytov ponúka už v štandarde vybavenie, ktoré sa inde prezentuje ako nadštandard - napr.  drevené podlahy, kvalitnú sanitu značky Villeroy & Boch či veľkoformátové okná. To všetko sú parametre, ktoré prispeli k tomu, že sa v projekte Čerešne 3 predalo minulý rok najviac bytov spomedzi bratislavských novostavieb.

Ďalšie informácie o ponuke bytov v projekte Čerešne a všetkých benefitoch, ktoré majú záujemci aktuálne k dispozícii, sú dostupné na stránke www.ceresne.sk.

menuLevel = 1, menuRoute = pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = pr-clanky, homepage = false
13. apríl 2024 09:18