13.02.2019, 09:26

Štát dáva dotácie na zateplenie rodinných domov aj na novostavby

Rozhodli ste sa stavať rodinný dom alebo potrebujete ten svoj starý zatepliť? Štát aj tento rok bude dávať štedré dotácie na rodinné domy. Čítajte v stredu (13. 2.) a vo štvrtok (14. 2.) Hospodárske noviny a dozviete sa viac.

Štát dáva dotácie na zateplenie rodinných domov aj na novostavby

Štát chce zintenzívniť výstavbu rodinných domov s takmer nulovou potrebou energie. Od mája by sa mal vyplácať majiteľom rodinných domov s podlahovou plochou do 200 metrov štvorcových nový typ príspevku a to „Príspevok na rodinný dom s takmer nulovou potrebou energie.“

Aj v tomto roku bude štát podporovať energeticky úsporné bývanie viacerými formami dotácií. Dajú sa využiť na zateplenie fasády a strechy, výmenu okien, nákup nového zdroja tepla a po novom aj na výstavbu nového domu s takmer nulovou potrebou energie.

Doteraz boli vyhlásené štyri výzvy na zatepľovanie rodinných domov. Piata sa má vyhlásiť v druhom štvrťroku. Medzitým sa do parlamentu posunul návrh novely zákona zákona o energetickej hospodárnosti budov. Budú sa teda meniť aj podmienky, za akých môžu majitelia dostať príspevky od štátu. Návrh novely zákona o energetickej hospodárnosti budov prešiel v Národnej rade do druhého čítania, pričom novela by mala byť účinná od mája tohto roka.

Kúpte si v stredu (13. 2.) a vo štvrtok (14. 2.) Hospodárske noviny a dozviete sa viac.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.