24.04.2019, 00:00

Sporenie na bývanie je a bude aj naďalej atraktívne

Po zmenách, ktoré nastali od začiatku tohto roka v stavebnom sporení, mnohí očakávali jeho radikálne oslabenie. Zdá sa však, že záujem ľudí o prípravu financií na budúce riešenie bytovej otázky neutícha. Skôr naopak, tvrdí predseda Predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne Imrich Béreš.

Sporenie na bývanie je a bude aj naďalej atraktívne
Zdroj: Pavol Funtál

Aký prívlastok by ste dali prvým mesiacom tohto roka z hľadiska výkonnosti stavebného sporenia?
Nazval by som ich prekvapivé. Po zmenách, ktoré nastali od začiatku januára, sme predpokladali, že počet nových klientov, ktorí si uzatvoria zmluvu o stavebnom sporení, bude mierne klesať, respektíve v najlepšom prípade stagnovať. Opak je však pravdou. Pozitívne nastavenie podmienok pre klientov znamená 10-percentný nárast počtu nových zmlúv o stavebnom sporení za prvý kvartál tohto roka oproti vlaňajšku. Zatiaľ najúspešnejší bol február, keď sme uzatvorili vyše 11-tisíc nových zmlúv.

Čo sa pod tento záujem ľudí podpísalo najviac?
Zrejme najsilnejším ťahákom bola zmena produktových podmienok. Vedeli sme, že novinky v zákone sa dotknú viacerých klientov, preto sme nastavili produkt tak, aby bol stále atraktívny a pre ľudí užitočný. Preto stále môžu zmluvy o stavebnom sporení uzatvárať s výrazným úrokovým bonusom, v prvom roku až 7,5 percenta. Ani v ďalších rokoch sporenia nie je bonus na zahodenie. Zároveň však posilňujeme svoju klientsku základňu, keďže zvýhodnenie pla

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.