25.06.2019, 10:48

Mladomanželská pôžička je späť. Kto má na ňu právo a ako ju získať?

Pôžičky pre mladomanželov sa vracajú. Už od 1. júla ich začne poskytovať Štátny fond rozvoja bývania.

Mladomanželská pôžička je späť. Kto má na ňu právo a ako ju získať?
Zdroj: StockExpert

Finančnú pomoc na bývanie pre mladých zosobášených ľudí sa štát rozhodol znova zaviesť do praxe. Na takúto podporu už sme pomaly aj zabudli. Naposledy ju mladí mohli využiť pred vyše 30 rokmi.

Na rozdiel od minulosti je však okruh možných príjemcov obmedzený nielen vekom a termínom svadby, ale aj príjmom a limitmi pre veľkosť nehnuteľnosti.

Narodenie dieťaťa – odpustenie 2 000 eur

Mladomanželská pôžička môže pri menších bytoch v mestách a na vidieku poslúžiť ako hlavný úver pri kúpe, vysvetľuje Marián Búlik, finančný analytik OVB Allfinanz Slovensko. Pri drahších bytoch v krajských mestách zase pomôže s dofinancovaním kupovanej nehnuteľno

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.