26.08.2019, 00:00

Pozemkové úpravy: 10 pravidiel pre vlastníkov a užívateľov pôdy

Nech ide o komplexné alebo jednoduché pozemkové úpravy, obe majú svoje pravidlá. Je dobré o nich vedieť, aby sa tak ľahšie dosiahol cieľ pozemkových úprav.

Pozemkové úpravy: 10 pravidiel pre vlastníkov a užívateľov pôdy
Zdroj: Dreamstime

1. Účastníci konania
Nutná je maximálna transparentnosť projektu a informovanosť všetkých účastníkov konania.

2. Celý extravilán
Čím je obvod realizácie pozemkových úprav väčší, tým je možná väčšia variabilita v usporiadaní nových pozemkov. To v konečnom dôsledku umožní lepší výsledok sceľovania. Preto je najlepšie, keď sa pracuje naraz s celým extravilánom.

3. Využitie parciel
Zapojenie čo najširšieho okruhu účastníkov do sceľovania ponúka príležitosť usporiadať pozemky na veľa rokov dopredu. Preto treba myslieť na všetky súvislosti, ktoré sa týkajú možného využívania pozemkov.


4. Výhody pre všetk

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.