07.10.2019, 11:20

Plánujete kúpiť alebo predať pôdu? Odborníci vám poradia, ako bezchybne spísať kúpnu zmluvu

Predaj či kúpa pozemku je vždy vážnym krokom. Aby ste na tom skutočne získali, poistite sa správnou zmluvou. Kúpte si v pondelok 7. októbra Hospodárske noviny a dozviete sa ako pri predaji i kúpe správne postupovať. 

Plánujete kúpiť alebo predať pôdu? Odborníci vám poradia, ako bezchybne spísať kúpnu zmluvu
Zdroj: Dreamstime

Chcete vedieť, ako si pripraviť bezpečnú zmluvu o kúpe pozemku? Dokument sa musí riadiť Občianskym zákonníkom. Odborníci vám poradia, čo všetko v nej treba uviesť, aby ju nikto nemohol spochybniť.

Predajom pozemku sa vaše povinnosti ešte nekončia. Ak nie ste oslobodení od platenia dane z predaja, musíte svoj zisk priznať na daňovom úrade.

Ako pri tom postupovať a v ktorých situáciách nemusíte zaplatiť žiadnu daň? Všetko vám vysvetlia experti na konkrétnych príkladoch z praxe.  

Pozemok, za ktorý ste zaplatili nie je automaticky váš. Musí vám to najprv odklepnúť katastrálny úrad.

Akými pravidlami sa riadiť pri platbe za nehnuteľnosť, ktorým situáciám sa radšej vyhnúť a kedy je lepšie obrátiť sa pri transakcii na notára, to všetko sa dozviete v Hospodárskych novinách, ak si ich zakúpite v pondelok 7. októbra.  

  

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.