09.07.2020, 16:16

Podnikatelia pozor. Poradíme vám, ako môžete žiadať o pomoc od štátu

Štátna pomoc v súvislosti s koronavírusom sa stále vyvíja podľa aktuálnych potrieb. Pozrite si, o akú pomoc môžu žiadať podnikatelia.

Podnikatelia pozor. Poradíme vám, ako môžete žiadať o pomoc od štátu
Zdroj: Facebook/restaurant Houdini

1. Zatvorené prevádzky
Štát prináša pomoc podnikateľom, aby tak zmiernil dopad koronakrízy na ich fungovanie. Prevádzky, ktoré museli byť počas karantény zatvorené, môžu požiadať o príspevok na nájomné. Zároveň o tento príspevok môže požiadať podnikateľ, ktorému kvôli koronakríze klesli tržby alebo ostal úplne bez príjmu. Ide o príspevky, o ktoré sa žiada na identických portáloch pomahameludom.sk alebo neprepustaj.sk. Každý príspevok je určený pre iný typ žiadateľa. Opatrenie číslo 1 a číslo 3 patrí zamestnávateľom, ktorí udržia pracovné miesta. Príspevok podľa opatrenia číslo 2 je určený samostatne zárobkovo činným osobám ako náhrada príjmu, o ktorý kvôli kríze prišli. Príspevok podľa opatrenia číslo 4 je na podporu vybraných fyzických osôb bez príjmu.

2. Podmienky žiadosti 
Všeobe

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.