17.03.2021, 00:00

Doplatky za lieky budú v réžii lekární

Od 1. apríla sa mení spôsob uplatnenia limitu spoluúčasti za lieky, zdravotnícke pomôcky a dietetické potraviny pri poistencoch, ktorí k prvému dňu kalendárneho štvrťroka nedovŕšili šesť rokov veku. Zároveň sa pre všetky deti do šesť rokov ruší doterajší limit vo výške 10 eur.

Doplatky za lieky budú v réžii lekární

Limit spoluúčasti je suma, ktorou sa poistenec spolupodieľa na úhrade lieku, dietetickej potraviny a zdravotníckej pomôcky hradenej z verejného zdravotného poistenia. Po novom sa uplatní už priamo v lekárni, a nie ako doteraz tri mesiace po skončení štvrťroka prostredníctvom zdravotnej poisťovne.
Zmena limitu spoluúčasti u dôchodcov a poistencov s ťažkým zdravotným postihnutím sa bude meniť až od 1. januára budúceho roka. Dovtedy zostáva výpočet limitu spoluúčasti bez zmeny, teda prostredníctvom zdravotnej poisťovne.


O vrátenie doplatkov za lieky a dietetické potraviny v súčasnosti netreba žiadať. „Zdravotná poisťovňa uhradí sumu, o ktorú bol limit spoluúčasti prekročený

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.