06.04.2014, 01:00

Veci, ktoré vás v škole určite nenaučia

Ak viete, ako vyzerá úspech, nasledujte ho. Aj to je jedna z vecí, ktoré vás v škole nenaučia, no v praxi sa hodí.

Mať teoretické znalosti zo školy je dobrá vec, no skutočný svet vyžaduje najmä výsledky. A v momente, keď sa pohovor do novej práce blíži ku koncu, je úplne jedno, akú školu máte za sebou. Všetko, čo firmy zaujíma, je to, či si dokážete urobiť svoju prácu. Pozrite si niekoľko nedostatkov, ktoré pociťujú nováčikovia v praxi.

1. Spoznajte, ako vyzerá úspech. A choďte za ním.

Ak si stanovíte ťažké, no reálne dosiahnuteľné ciele, urobíte maximum pre to, aby ste ich dosiahli.

2. Otvorte oči.

Život je nevyspytateľný a nikdy neviete, aký osud vás čaká. Preto majte oči otvorené a zistíte, že to najlepšie prichádza v tú najmenej pravdepodobnú chvíľu.

3. Socializujte sa.

Budujte si sieť kontaktov a starajte sa o ne. V dnešnej dobe je to veľmi cenné.

4. Buďte tímový hráč.

Firmy nechcú ľudí, ktorí konajú vo vlastnom záujme. Preto nie je individualizmus či súťaživosť na pracovisku veľmi vítaná. Naučte sa pracovať ako tímový hráč a všetko bude jednoduchšie.

5. Robte viac.

Nemusíte sa výlučne držať len toho, čo vás naučili v škole. Odbočte od zaužívaného. Začnite pracovať na projektoch, ktoré sú niečím navyše a môžu vás posunúť na vyššie pozície.

6. Učte sa. A pomáhajte.

To, že ste ukončili vysokú školu s titulom neznamená, že sa už nemáte čo naučiť. Objavujte nové veci a pomáhajte druhým.Využívajte svoje skúsenosti pre dobro.

Zdroj: Businessinsider.com

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.