21.09.2014, 17:02

Chystáte sa prezentovať? 5 tipov, ako zaujmete publikum rečou tela

Reč tela zohráva v našom živote dôležitú úlohu. Tu je pár trikov ako ňou zaujať.

Keď dokočíte svoju prezentáciu v PowerPointe, ste iba na pol ceste k dobre prezentácii. Nestačí sa naučiť iba obsah svojej prezentácie naspamäť, popracovať by ste mali aj reči svojho tela. Odborníci z SOAP Presentations v Sao Paule, dali dohromady najdôležietejšie body, ktoré by ste si mali nacvičiť v súvislosti s rečou vášho tela, aby ste vyzerali prirodzene a uvoľnene pred šéfom, kolegami či klientami.

 

1. Postoj

Otvote hrudní a ramená a držte chrbát vzpriamene. Takté držanie tela, vám umožní lepšie dýchanie a budete sa cítiť uvoľnenejšie.

2. Úsmev

Chcete aby sa vaše publikum cítili príjemne. Usmievajte sa! Pretože úsmev je vaša najsilnejšia zbraň, pred šéfom či klientom.

3. Očný kontakt

Pozerajte sa do publika a snažte sa s ľudmi udržiavať očný kontakt. Určite si tak udržíte aj ich pozornosť.

4. Pohyb

Neexistuje nič lepšie, ako rozhýbať vašu prezentáciu. A to doslovne. Ak hovoríte o bode jedna a prechádzate na bod dva, spravte aj fyzický pohyb. Vaša prezentáciu získa dynamiku.

5. Pauza a pomalé dýchanie

Určite dostanete z publika otázky a niektoré nebudú jednoduché. Zaručený spôsob ako si túto situáciu uľahčiť, je krátka pauza a pomalé dýchanie a pýtajúcemu odpovedajte až vtedy, keď s ním nadviažete očný kontakt.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.