29.11.2014, 13:29

Nudné svietidlá ich nebavili. Tak mladí Slováci bodovali nápadom

Máte veľkolepé schodište, kde by ste privítali veľký luster, no žiadny ste nenašli? Startupisti z FOSALI® si všimli, že trh je zahltený nudnými svietidlami, ktoré sú väčšinou nevýrazné do veľkolepých priestorov. A tak sa rozhodli, že prinesú na tento trh niečo nové, niečo fresh. A za tento projekt boli aj ocenení. Získali hlavnú cenu na Startup Awards 2014 v kategórii Art&Design.


Kategória Science
Slovák vymyslel startup, ktorý "prepojí" zimu s letom


Startupisti začali teda navrhovať dizajnové lustre, ktoré sú výnimočné svojou veľkosťou. „Sú určené na miesta, kde treba zabezpečiť dostatočné osvetlenie na presun osôb, navodenie atmosféry alebo kde sú ťažko dostupné a neservisovateľné priestory,“ vysvetľuje Marianna Slivková z FOSALI®. O tom, že nejde o klasické lustre, vás presvedčí aj technológia, ktorú používajú. Ide totiž o optické vlákna v spojení s LED iluminárormi.


Prečítajte si aj: Slovenský nápad, ktorý zaujme všetkých. Najlepšie startupy rokaCena v kategórii Art&Design. Snímka: HN/Peter Mayer

Vyvinuli ich vlastnoručne, a tak sa im podarilo vytvoriť produkt, respektíve celé portfólio lustrov, ktorých dizajn je plný inovatívnosti, nadčasovosti, s maximálnym nádychom luxusu a, samozrejme, s fantastickou funkcionalitou a dlhou životnosťou.

Ich lustre môžete umiestniť do domov s inteligentnou elektroinštaláciou, dokonca do vlhkých priestorov, ako sú sauny či bazény. Jednoducho môžete ovládať ich farebné škály, synchronizovať ich s hudbou, stmievať.

Startupistka si myslí, že produkt má šancu uspieť na globálnom trhu, a to vďaka krehkej nádhere, za ktorou sa skrýva ručná práca, kvalitné materiály, inovatívny dizajn a unikátne osvetľovacie  technológie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.