29.03.2014, 00:00

Hodinky pre mužov, ktorí majú všetko

Hodinky robia muža. A tých naozaj úspešných robia naozaj luxusné hodinky.

Keďže väčšina sa vyrába v limitovaných edíciách, dá sa ich kúpu považovať aj za vhodnú investičnú príležitosť, ktorá sa vám môže ešte znásobiť. Tak ako šaty robia človeka, hodinky robia muža. 

5/ Richard Mille RM 002-V2 Tourbillon
Cena: 240 000 dolárov

Hodinky úspešných Snímka: therichest.com

Richard Mille patrí k nováčikom v hodinárskom svete, na trhu je len od roku 1999. Hodinky majú športového ducha, no strojček V2 sa odlišuje od konkurencie tým, že je vyrobený z uhlíkových nano vlákien. Skeleton prevedenie zas ponúka pohľad priamo do vnútra hodín, kde okrem hodinovej a minútovej ručičky nájdete aj indikátor rezervy chodu a krútiaceho momentu.


4/ Parmigiani Fleurier Bugatti Type 370
Cena: 274 000 dolárov

Hodinky úspešných Snímka: therichest.com

Hodinky Bugatti Type 370 majú na svedomí tvorcovia Veyronu, čo vysvetľuje ich dizajn a výkon. Strojček je totiž uložený ako motor auta. Luxus im dodáva 18 karátové biele zlato.


3/ Breguet Double Tourbillon Classique Grande Complication
Cena: 329 000 dolárov

Hodinky úspešných Snímka: therichest.com

Pozoruhodné. Presne také sú tieto hodinky. Platinový rám, 588 dielov a 69 kryštálov. Vnútorná základňa, v ktorej sú umiestnené strojčeky sa otáča, čo znižuje negatívny vplyv gravitácie na chod hodiniek. Breguet vyrába hodinky od roku 1775 a k ich zákazníkom patrili i  Mária Antoinetta či Napoleon Bonaparte.  


2/ Vacheron Constantin Skeleton Minute Repeater
Cena: 623 000 dolárov

Hodinky úspešných Snímka: therichest.com

Jednoduché a krásne zas najlepšie vystihuje hodinky Vacheron’s Constantin Skeleton. Každý kus je ručné vyrábaný a trvá tisíce hodín kým sú hotové. Označenie skeleton je tu tiež na mieste, pretože nespočetné množstvo súčiastok je viditeľných voľným okom. Síce im chýba mnoho funkcií, čas ukazujú dokonale. Je to jednoducho šperk na pánskej ruke.


1/ Girard-Perregaux Opera Three
Cena: 630 000 dolárov

Hodinky úspešných Snímka: therichest.com

Girard-Perregaux patria k špičke hodinárskeho umenia už od roku 1791. Získať ich môže len pár vyvolených. Nenechajte sa však odradiť minimalistickým vonkajším prevedením hodiniek, v ich vnútri sa totiž ukrýva zvonkohra.

Zdroj: therichest.com

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.