22.03.2014, 00:00

Prelomová myšlienka. Za milióny dolárov

Mali ste niekedy nápad, ktorý ste však nezrealizovali? Ak by tak urobili nasledovní ľudia, pravdepodobne by dodnes boli chudobní.

George Crum
Zemiakové lupienky

George Crum pôvodne neplánoval nič vymyslieť. Nakopol ho však jeden zákazník, ktorý sa stále sťažoval, že dostal príliš tenké hranolčeky. Crum sa vtedy rozhodol urobiť ich ešte tenšie, také tenké, ako to vôbec bude možné a vysmažiť ich. Na svete boli zemiakové lupienky, ktoré sa od roku 1853 premenili na multimiliardový obchod.

Pietro a Michele Ferrero
Nutella

Nápad na vytvorenie čokoládovej orechovej pasty, ktorá sa natierala na chlieb, mal Pietro Ferrero. K dokonalosti ho však dotiahol až jeho syn Michele v roku 1963. Zmenil zloženie, produkt nazval Nutella a rozbehol v Európe marketingovú kampaň. Dúfal, že čokoláda sa stane pevnou súčasťou raňajok. A bol to úspech, ktorý ste pravdepodobne aj vy ochutnali. Prípadne jednu z napodobenín.

Scott Boilen
Deka Snuggie

Scott Boilen síce deku s rukávmi nevynašiel, no doviedol k dokonalosti spôsob jej predaja. V roku 2008 spustil masívnu mediálnu kampaň, aby podporil predaj svojho produktu – Snuggie (v podstate rúcha noseného obrátene). Objavilo sa v televíznych reláciách a zabávači ako Jay Leno či Ellen DeGeneres si z neho robili posmešky, ktoré však pritiahli ešte väčšiu pozornosť ľudí. Scott Boilen s jeho spoločnosťou Allstar Products predali vyše 35 miliónov Snuggies a zarobili vyše 500 miliónov dolárov.

Ronald Howes
Hračkárska rúra na pečenie

Keby nebolo Ronalda Howesa, pravdepodobne by sme nikdy nezistili, že je možné upiecť koláč použitím 100-wattovej žiarovky. Inšpirovaný pouličnými predavačmi v New Yorku v roku 1963 vyrobil prvú hračkársku rúru Easy-Bake Oven. Len v prvom roku predal vyše pol milióna kusov. Časom prešla mnohými inováciami a žiarovku nahradili vyhrievacie telesá a slávil úspech na celom svete. Predalo sa jej vyše 16 miliónov kusov.

Betty Cronin
Mrazené hotové jedlá

Naše mraziace kapacity sú nevyužité. Čo s tým urobíme. Riešením tejto otázky, ktorú si pravdepodobne položili v americkej firme Swanson, je mrazené hotové jedlo. Jeho „matkou“ je bakteriologička Betty Croninová, ktorá mala vyvinúť produkty a recepty, kde by všetky potrebné ingrediencie mali rovnaký čas pečenia. Pôvodne sa toto jedlo predávalo v hliníkových miskách a zohrievalo v klasickej rúre. Až v roku 1986 jedlo prebalili do plastu a zohrievalo sa v mikrovlnnej rúre. Do roku 2001 hladní zákazníci prejedli mrazené jedlá za 380 miliónov dolárov ročne.

Zdroj: therichest.com

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.