10.06.2014, 00:00

Investovať do reklamy netreba. Je to o kontaktoch

Peter Čertík, generálny riaditeľ pre CEE región spoločnosti M.B.A. EMPIRE o podnikaní v Kazachstane pre HN:

Peter Čertík, generálny riaditeľ pre CEE región spoločnosti M.B.A. EMPIRE Snímka: HN/Pavol Funtál
V Kazachstane pôsobí vaša spoločnosť už od roku 2011. Aké boli začiatky?
Cesta do Kazachstanu je dlhá a tŕnistá. Nám pomohlo naše pôsobenie v Rusku, kde sme si vybudovali dobré vzťahy a kontakty. Keďže veľa našich ruských klientov pôsobilo aj v Kazachstane, bol vstup do tejto krajiny logickým krokom.

Čím na vás táto pre našinca už exotická krajina zapôsobila?
Európania majú veľmi mylnú predstavu, že Kazachstan je zaostalá krajina. Nie je to celkom pravda. Životná úroveň v ich veľkých mestách je porovnateľná s našimi veľkými mestami. Výnimku tvorí čistota v uliciach, ktorú udržujú, a bezpečnosť. Na každom kroku sú kamery, policajti, takmer každý novinový stánok má svojho SBS-kára. Večer, keď idete von, sa vôbec nemusíte báť a cítite sa tam bezpečnejšie než v Prahe či v Bratislave. Rovnako porovnateľné sú aj služby, ktoré ponúkajú vo väčších mestách. Rozprávame však stále o c

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.