21.07.2015, 15:13

Chcete si prenajať kanceláriu? Toto dodržte a nebudete ľutovať

Chystáte sa podnikať a potrebujete priestory? Dodržte tieto rady a určite si vyberiete dobre.

Ak sa pohrávate s myšlienkou rozbehnúť vlastný biznis, zrejme vás čaká otázka prenájmu vhodných priestorov. To sa môže zo začiatku zdať ako jednoduchý úkon, keďže ponuka je slušná. Stále však platí, že sú veci, na ktoré treba dať pozor, aby ste sa takpovediac nesekli. Tieto veci musíte urobiť.  

Ilustračná snímka: Dreamstime

Presne si zadefinujte svoje požiadavky

Aby ste si dobre vybrali, musíte najmä presne vedieť, čo chcete. „Z internej stránky si odpovedzte, čo potrebuje firma a zamestnanci. Takisto zvážte budget a dobu nájmu, na ktorú sa chcete zaviazať,“ hovorí pre HNonline Dalibor Surový, vedúci oddelenia kancelárskych nehnuteľností JLL Slovensko. „Z externého pohľadu riešte lokalitu, dostupnosť, štandard budovy. A, samozrejme, výšku nájomného.“

Urobte si dôkładný prieskum trhu

Vedieť, aké sú možnosti, je najdôležitejším krokom k tomu, aby ste si naozaj zvolili najvýhodnejšiu ponuku. „Prieskum trhu môžete zrealizovať buď vo vlastnej réžii, alebo si na to môžete najať profesionálnu firmu,“ vysvetľuje Surový. Agent, respektíve spoločnosť, ktorú si najmete, má prehľad o trhu a sleduje jeho vývoj. Samozrejme, ak si vyberiete správne. Tiež dokáže upozorniť na výhodné ponuky, ale aj na skryté hrozby.

Vyhodnoťte ponuku

Po obhliadkach si spravte vyhodnotenie toho, čo vám aktuálne trh ponúka. „Jednak z kvantitatívnej stránky (financie), a jednak kvalitatívne. Čiže štandard budovy, parkovanie, stravovanie, zeleň, občianska vybavenosť a podobne,“ uzatvára Surový.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.