05.10.2016, 00:00

Tu sa oplatí študovať. Absolventi týchto škôl zarábajú státisíce dolárov

Platový portál sa pozrel na mzdy absolventov zahraničných univerzít. Pozrite si, koľko dostávajú na začiatku aj po rokoch práce.

Tu sa oplatí študovať. Absolventi týchto škôl zarábajú státisíce dolárov
Zdroj: Dreamstime

Asi každý študent sa pred nástupom na vysokoškolské štúdium snaží zistiť čo najviac informácií o uplatnení a potenciálnom plate v odbore.

Motivácia je ešte väčšia, keď si kvôli štúdiu vezme mladý človek alebo jeho rodičia pôžičku, podobne ako je to v súčasnosti v Spojených štátoch amerických.

Tam sa podľa portálu Business Insider pohybuje priemerná študentská pôžička vo výške 37 tisíc dolárov. V takomto prípade je informácia o priemernom nástupnom plate čerstvého absolventa neoceniteľná.

PayScale, tvorca najväčšej svetovej databázy pre porovnávanie platov, sa nedávno pozrel na nástupné platy a platy, ktoré absolventi univerzít získavajú približne v druhej tretine svojej kariéry.

Sledoval vzorku viac ako milión absolventov, medzi nimi aj absolventov bakalárskeho stupňa, z 963 vysokých škôl a univerzít.

Pozrite si výsledky univerzít:

Zdroj: Business Insider

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.