27.02.2019, 09:15 Aktualizované dňa 27.02.2019 o 09:32

Najnovší prieskum ukazuje nárast Čaputovej. Pred Šefčovičom má jasný náskok

V najnovšom prieskume agentúry Focus, v ktorom figuruje ešte Robert Mistrík, dosiahla Zuzana Čaputová 26,3 percenta.

Najnovší prieskum agentúry Focus potvrdil stúpajúci trend Zuzany Čaputovej. V prieskume, ktorý agentúra vypracovala ešte pre Roberta Mistríka, dominuje Čaputová s 26,3 percentami.

Do druhého kola by išla s Marošom Šefčovičom, ktorý má 20,4 percenta.

​Mistrík bol v prieskume na treťom mieste s 13,1 percentami a dotiahol sa na neho aj Štefan Harabin (13,0).

"Aj na základe tohto prieskumu sa pán Mistrík rozhodol, že sa vzdá kandidatúry. Stúpajúci trend hlasov pani Čaputovej je zrejmý, preto je jeho rozhodnutie racionálne," povedal pre HNonline šéf agentúry Focus Martin Slosiarik. Prieskum bol robený od 21. do 26. februára na vzorke 1 022 respondentov.

Mistrík sa v utorok vzdal boja o Prezidentský palác v prospech Zuzany Čaputovej. Mistrík ako dôvod uviedol, že údaje, ktoré má k dispozícii, ukazujú jednoznačný trend a náskok Čaputovej.

"Druhý, rovnako podstatný dôvod bol, že som chcel predísť tomu, aby sa demokratickí kandidáti medzi sebou niekoľko mesiacov okopávali, aby sa prehlbovali zákopy medzi tábormi priaznivcov, aby do tejto voľby zasiahli emócie, ktoré môžu byť aj úprimné, ale veľmi kontraproduktívne," povedal Mistrík.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.