13.03.2019, 16:34

Môže arcibiskup potopiť Čaputovú? Odporúčania cirkvi sú o emóciách, hovorí odborník

  • O tom, že sa cirkev nepriamo zapojila do prezidentských volieb, sme sa v HNtelevízii rozprávali so šéfom agentúry AKO Václavom Hříchom.
  • Môže vyjadrenie arcibiskupa potopiť Zuzanu Čaputovú?
  • A zmenila sa na Slovensku situácia od roku 2009, kedy sa neúspešne uchádzala o post hlavy štátu Iveta Radičová?
  • Odpovede sa dozviete v rozhovore.

Vystúpenie cirkevných predstaviteľov prezidentské voľby ovplyvní. Otázne však je do akej miery. V štúdiu HNtelevízie to vyhlásil šéf agentúry AKO Václav Hřích.

​Komentuje tak verejné vyjadrenie trnavského arcibiskupa Jána Oroscha, ktorý v nedeľnej kázni vyhlásil, že propagovať prezidentskú kandidátku za ultraliberálnu stranu je ťažkým hriechom.

​Narážal tým na podpredsedníčku Progresívneho Slovenska Zuzanu Čaputová, ktorá je favoritkou súboja o prezidentský úrad.

Názor Hřícha je, že Oroschovo vyjadrenie bude mať dosah na tých voličov, ktorí nie sú voličmi práve liberálnych kandidátov.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.