Chanawani získal vzdelanie na prestížnych inštitúciách, spolupracuje s anglickými pracoviskami a pacientom pomáha pri sprostredkovaní liečby v zahraničí.
Niekoľko publikácií mu vyšlo v prestížnych odborných časopisoch British Journal of Urology a British Journal of Medical and Surgical Urology a jeho ambulancia UROKLINIKA bude ako prvá na Slovensku vykonávať jeden z najmodernejších výkonov vo svete v oblasti mini invazívnej urológie.
Prečo práve Veľká Británia?
Má dlhodobú tradíciu v oblasti medicíny a chirurgia tam značne pokročila vrátane urológie. Edukačný a tréningový program v chirurgických oboroch je špičkový, preto som sa rozhodol pre Veľkú Britániu. Taktiež pomohol fakt, že ešte v roku 2006 bola súčasťou EÚ, takže množstvo procesov, ako napríklad skúška z anglického jazyka, nebola potrebná.
Aké hlavné rozdiely v zdravotnej starostlivosti o pacientov vidíte medzi Slovenskom a Veľkou Britániou? Čo by ste priniesli k nám?
Všetko je rozdielne. Napríklad, Slovensko priemerne minie na jedného občana 1 300 eur ročne, kým vo Veľkej Británii je to okolo 3 900 eur. Bez adekvátneho financovania nemožno postaviť dobré nemocnice, kúpiť prístrojové vybavenie alebo adekvátne zaplatiť pracovné sily.
Čo sa týka dostupnosti liekov, Slovensko má v priemere o 30 perc...
Zostáva vám 85% na dočítanie.