TASR/Jakub Kotian
StoryEditor

Kočner aj takáčovci boli vyrušení. Fico na nahrávke sľubuje, že všetko vyrieši

26.10.2021, 15:17
Autor:
jfjf
Robert Fico a Pavol Gašpar sa mali na konšpiračnej chate rozprávať o Marianovi Kočnerovi aj takáčovcoch.

Podľa prepisov rozhovorov z konšpiračnej chaty v nitrianskom okrese, ktoré zverejnil Denník N, mal trojnásobný premiér Robert Fico (Smer-SD) hovoriť aj o Marianovi Kočnerovi či takáčovcoch. Rozprával sa o nich s advokátom Pavlom Gašparom, synom bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara.

Rozhovor, ktorý sa mal odohrať v polovici júla 2021, je podľa Denníka N fragmentom nahrávok, ktoré vyhotovila polícia na základe povolenia okresného súdu v Nitre. Polícia nahrávky stále analyzuje.

Vyrušený Kočner

Prvé časti rozhovorov boli kvôli súdnemu procesu o predĺžení väzby pre Tibora Gašpara zaradené do spisu, v ktorom je vedená kauza Očistec.

„Kočner zostal strašne vyrušený, až tak, že Malík musel za ním ho ísť ukľudniť. Lebo neviem, či v novinách alebo kde to bolo, teraz mal mladý Kaliňák také video. Mne osobne sa to video ináč veľmi ľúbilo, ale porovnal ho tam, porovnal Maóka s Kočnerom,“  uvádza sa v prepise.

Fico sa mal v tomto prípade s Gašparom baviť o videu, ktoré na sociálnej sieti zverejnil synovec Roberta Kaliňáka a jeden z podpredsedov Smeru Erik Kaliňák. Gašpar mladší v rozhovore hovorí, že Kočnera sa malo video, v ktorom ho Kaliňák prirovnáva k Ľudovítovi Makóovi, dotknúť. A to až do takej miery, "že pomaly išiel spolupracovať," pokračuje prepis nahrávky.

Hovorili aj o takáčovcoch

„Áno, musím mu povedať, že nech to nerobí,“ odpovedal na margo Gašparových slov Fico. Dodal, že situáciu s Erikom Kaliňákom a jeho videami "vyrieši".

Obaja aktéri pokračujú v debate aj o ďalších odsúdených. Tentokrát ide o skupinu takáčovcov. Gašpar mladší v prepise expremiérovi približuje, že niektorí členovia zločineckej skupiny sa mali sťažovať na označenie Ľubomíra Kudličku za mafiána. Malo k tomu dôjsť na niektorej z tlačoviek strany Smer.

„Dobre, však treba mi to povedať, však ja ich nepoznám tých ľudí vôbec,“ odpovedá na výčitky šéf Smeru s tým, že situáciu "vyriešia bez akýchkoľvek problémov."

24. máj 2022 07:12