StoryEditor

Fico hovoril, ako ho vykradli na centrále Smeru. Zobrali mu 50-tisíc eur a zlaté mince

26.10.2021, 18:10
Autor:
redred
Šéf Smeru na nahrávke z poľovníckej chaty povedal, že krádež nehlásil na polícii.

Šéfovi Smeru Robertovi Ficovi tento rok v lete vykradli kanceláriu v centrále strany na Súmračnej ulici. Informáciu priniesol Denník N. Vyplýva to z nahrávky z poľovníckej chaty pri Leviciach. O krádeži hovoril samotný Fico. Podľa neho mu zobrali 50-tisíc eur a zlaté mince.

​Ako povedal, polícii krádež nenahlásil. Tvrdil, že nemal chuť vysvetľovať vyšetrovateľom, prečo mal toľko peňazí v kancelárii.

"My máme kameru pred mojimi dverami vypnutú kvôli tomu, kto chodí do mojej kancelárie, teda do toho sektora, máme kameru dole. Peniaze ukradli… počas 14 minút to bolo asi… Kladiem si otázku, že či to nebolo tá krádež krycia, že či nehľadali niečo iné, nemal som tam nič také,” povedal Fico na nahrávke.

Synovi bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara Pavlovi Gašparovi šéf Smeru povedal, že podľa neho išli po nejakých papieroch. "Ale zobrali mi peniaze, zobrali mi nejaké zlaté mince som tam mal, a ďalšie a ďalšie veci, takže veselé, veselé,” pokračoval Fico.

Fico v utorok na brífingu zopakoval, že nikto na poľovníckej chate nespáchal žiaden trestný čin. Podľa neho hovoril len o tom, čo opakuje aj na svojich tlačových konferenciách. O odposluchoch chce informovať aj Európsku komisiu.

24. máj 2022 09:50