Informácie sa týkali štyroch vyšetrovateľov NAKA, ktorí pracovali na korupčných kauzách Očistec či Judáš.
Šéf Smeru Robert Fico, majiteľ Bonulu Miroslav Bödör a advokáti Marek Para a Pavol Gašpar mali mať už v auguste a začiatkom septembra informácie o tom, že Úrad inšpekčnej služby odpočúva vyšetrovateľov NAKA.
Informáciu priniesol Denník N s tým, že mali vedieť aj o tom, že sa inšpekcia chystá vyšetrovateľov obviniť. Vyplýva to z nahrávok z poľovníckej chaty pri Leviciach, ktorú monitorovala polícia.
Informácie sa týkali štyroch vyšetrovateľov NAKA Jána Čurillu, Pavla Ďurku, Štefana Mašinu a Milana Sabotu, ktorí pracovali na korupčných kauzách Očistec či Judáš. Okrem vyšetrovateľov bol zatknutý aj dočasný šéf inšpekcie Peter Scholtz. Všetkých piatich prepustil z väzby Krajský súd v Bratislave 1. októbra.
Ľudia okolo šéfa Smeru mali mať dôveryhodné informácie, ktoré by mal mať len úzky okruh vyšetrovateľov inšpekcie, ľudí z bratislavskej krajskej prokuratúry a zo súdu, ktorý ich odpočúvanie schválil.
Úrad špeciálnej prokuratúry doplnil svoj návrh na predĺženie väzby obvinených v rámci kauzy Očistec o obrazovo-zvukové záznamy na základe príkazu sudcu pre prípravné konanie okresného súdu v inej trestnej veci.
Vyhotovené záznamy, ktoré prokurátor pridal v rámci kauzy do spisu ako dôkaz, podľa prokuratúry potvrdzujú snahy viacerých osôb z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších trestných káuz.
01 - Modified: 2021-11-02 14:51:03 - Feat.: 0 - Title: Fico ešte môže na chate zarobiť
02 - Modified: 2021-11-01 12:00:17 - Feat.: 0 - Title: Najslabším článkom v kauze Chata nie je Fico
03 - Modified: 2021-10-26 09:35:59 - Feat.: 0 - Title: Advokát Para reagoval na uniknuté video s Ficom: Kaliňákovi som dával právne rady
04 - Modified: 2021-10-26 11:24:06 - Feat.: 0 - Title: Hamran o nahrávke z chaty: Konanie Kaliňáka nie je bežné
05 - Modified: 2021-11-02 06:28:06 - Feat.: 0 - Title: Polícia mala sledovať Bödörovho človeka. O tom, či nahrávky z chaty uznajú ako dôkaz, rozhodne súd
01 - Modified: 2025-06-15 12:57:44 - Feat.: - Title: Pellegrini potvrdil, že ide do Kyjeva. Zároveň vyzval Fica, aby vycestoval do inej krajiny a urovnal vzťahy
02 - Modified: 2025-06-15 09:00:00 - Feat.: - Title: Čína a Vietnam: socializmus bez sociálna
03 - Modified: 2025-06-15 10:03:29 - Feat.: - Title: Fico hovorí o hrozbe miliardovej žaloby pre ruský plyn. Pellegriniho dobieha stranícka minulosť
04 - Modified: 2025-06-14 22:00:00 - Feat.: - Title: Výroky politikov: Koalícia podľa Šimečku priznala porážku pri transakčnej dani. Máte krvavé oči, reaguje Smer
05 - Modified: 2025-06-13 17:52:00 - Feat.: - Title: Fico rokoval s rakúskym kancelárom: Vymenili sme si názory na plán Európskej komisie zastaviť dovoz plynu