Snáď najznámejším súčasným odporcom očkovania na Slovensku je Robert Fico. „Nie som očkovaný a ani sa nedám očkovať, “ pravidelne vyhlasuje šéf strany SMER-SD. Sám pritom v minulosti covid prekonal a uviedol, že ide o „strašnú chorobu“. Často tvrdí, že za očkovaním je farmabiznis a povinné očkovanie označuje za nechutný fašistický nápad.TASR/Jaroslav Novák
StoryEditor

Opozícia sa odmieta pridať k spoločnému boju s pandémiou. Sabotujú naše úsilie, tvrdí Remišová

03.12.2021, 13:29
Autor:
TASRTASR
Namiesto zodpovednej opozície tu máme trollov a šíriteľov dezinformácií, tvrdí Remišová.

Parlamentné koaličné a opozičné strany zrejme v boji s pandémiou nebudú spolupracovať a lídri sa na spoločnú tlačovú konferenciu nepostavia.

Na otázky TASR o spoločnom postupe a odložení sporov v čase pandémie odpovedalo OĽaNO kritikou opozície, čo je jedným z dôvodov, prečo spoluprácu ako reálnu nevidí napríklad Hlas.

Opozičný Smer poukázal na to, že dohody o neútočení nefungujú ani vo vnútri samotnej koalície. Vládne OĽaNO tvrdí, že v boji s pandémiou vyzýva na spoluprácu celé politické spektrum od začiatku.

Dezinformácie a hoaxy

"Žiaľ, opoziční predstavitelia v štýle 'čím horšie, tým lepšie' neustále 'hecujú' verejnosť proti opatreniam, zvolávajú protesty a neváhajú pritom ohroziť zdravie vlastných voličov, zľahčujú covid, spochybňujú očkovanie, či dokonca otvorene šíria hoaxy a dezinformácie," uviedol Peter Dojčan z mediálneho tímu hnutia.

OĽaNO správanie opozície označilo za nebezpečné a skonštatovalo, že prispelo k zhoršeniu situácie. "Chceme veriť, že aspoň časť opozície si už konečne uvedomí svoj diel zodpovednosti za Slovensko," dodalo.

Parlamentné strany budú môcť podľa hnutia napríklad zahlasovať za motivačné poukazy pre seniorov pri očkovaní.
Vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová adresovala nedávno výzvu opozičným lídrom, aby prestali sabotovať snahy na zvládnutie pandémie a podporili očkovanie.

Hovorila o dôležitom geste. "Politici u našich susedov si podali ruky v záujme ochrany života a zdravia všetkých. Na Slovensku namiesto zodpovednej opozície máme trollov a šíriteľov dezinformácií, ktorí systematicky sabotujú snahy zvládnuť pandémiu," podotkla.

Zneužívajú pandémiu

Skonštatovala, že opoziční lídri Robert Fico a Peter Pellegrini zneužívajú pandémiu, miesto pomoci opozícia šíri hoaxy a hazarduje so zdravím a životmi ľudí.

Hlas tvrdí, že sa správa ako konštruktívna opozičná strana. "Podporili sme desiatky návrhov zákonov k pandémii, ktoré sme považovali za prospešné. Naopak, vládna koalícia z čisto politických dôvodov neprijala ani jeden z návrhov Hlasu na konkrétnu pomoc dôchodcom, rodinám s deťmi či ťažko zasiahnutému hospodárstvu. Koalícia má plno krásnych rečí, ako podáva ruku opozícii, no táto ruka je vopred opľutá," vyhlásila strana.

Podotkla, že vládna koalícia, a najmä OĽaNO nie sú schopní opustiť vlnu nenávisti, na ktorej sa dostali k moci. "Kým sa to nezmení, o spolupráci je len veľmi ťažko hovoriť," dodal Hlas.

"Vráťme sa späť v čase do obdobia tesne pred parlamentnými voľbami 2020 a pripomeňme 'dohodu o neútočení' medzi predstaviteľmi vládnej koalície navzájom. A najmä treba poukázať na to, koľko im táto 'dohoda o neútočení' vydržala," podotkol opozičný Smer. Ako príklad uviedol aktuálnu situáciu súvisiacu s otvorením či zatvorením škôl.

01 - Modified: 2021-10-20 20:31:39 - Feat.: 0 - Title: Hoaxy a dezinformácie narazia na bariéru. Litva ruší komentáre pod článkami o covide 02 - Modified: 2021-11-19 10:35:33 - Feat.: 0 - Title: Český imunológ pre HN: Niektoré hoaxy o covide sú veľmi extrémne a nebezpečné 03 - Modified: 2021-12-01 06:42:56 - Feat.: 0 - Title: Blaha dopadol ako konšpirátor. Facebook zmazal jeho video, matematik mu stihol hoaxy vyvrátiť 04 - Modified: 2021-11-30 13:54:49 - Feat.: 0 - Title: Horšie ako finančná kríza. Ako pandémia koronavírusu premenila globálnu ekonomiku 05 - Modified: 2021-12-02 08:11:57 - Feat.: 0 - Title: Pandémia zasiahla aj charitu. Dotkla sa i portálu ĽudiaĽuďom.sk, ktorý pomáha už desať rokov
01 - Modified: 2022-06-29 15:57:07 - Feat.: - Title: Vlčan: Moje odvolávanie z postu ministra je povinnou politickou jazdou Smeru 02 - Modified: 2022-06-29 12:20:13 - Feat.: - Title: Do pozemkového fondu zvolili bývalú pravú ruku Pavla Pašku, získal aj koaličné hlasy 03 - Modified: 2022-06-28 08:52:44 - Feat.: - Title: Bývalý šéf financií: Odvolávanie Sulíka je spôsob, ako riešiť tému zdražovania 04 - Modified: 2022-06-25 11:28:40 - Feat.: - Title: Fico: Sme pripravení na spoluprácu so stranou Hlas v komunálnych voľbách. Spolu zvíťazíme 05 - Modified: 2022-06-23 11:11:56 - Feat.: - Title: Fico: Na predstaviteľov Smeru sa pripravuje ďalšie obvinenie. Chcú nás opäť zatvoriť, tvrdí
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
01. júl 2022 13:17