StoryEditor

Lučanský o vyšetrovaní vraždy: Môže prísť k procesným chybám, Krajmer tam nemal čo robiť

05.10.2018, 11:18
Autor:
redred
Dôvodom je fakt, že podľa neho o akcii polície vedelo veľa právnych zástupcov, ktorí mali informácie zo spisu.

Policajný šéf Milan Lučanský pripustil, že vo vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej môže prísť k viacerým procesných chybám, ktoré môžu mať dosah na celé vyšetrovanie.

Lučanský to povedal v rozhovore pre Aktuality.sk.

Hrozia procesné pochybenia

Dôvodom je fakt, že podľa neho o akcii polície vedelo veľa právnych zástupcov, ktorí mali informácie zo spisu.

"Tak sme museli pristúpiť k jej realizácii, aby nedošlo k jej zmareniu. Čo mi je veľmi ľúto, lebo sme mohli túto vec potiahnuť ešte dva mesiace a možno by sa podarilo preukázať aj to, kto je objednávateľ. Teraz na to ideme prácnou cestou, kde budeme verifikovať výpovede. A takto sme si mohli vyskladať všetko," povedal v rozhovore Lučanský.

Vrátil sa aj k tomu, že na začiatku vyšetrovania vraždy bolo veľa chýba, hovorí, že urobili viaceré opatrenia.

"Krajmer tam nemal čo robiť"

Lučanský jasne pomenoval, že na mieste činu nemal čo robiť vtedajší šéf protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry Robert Krajmer. Tvrdí, že to môže sťažiť vyšetrovanie.

"Peter Hraško (riaditeľ NAKA) ako nadriadený tam mohol byť, ale Krajmer tam podľa môjho uváženia nemal čo robiť. Môžu sa stať také veci, že advokát bude považovať všetky dôkazy z miesta činu za nezákonné, lebo sa tam mohla pohybovať osoba, ktorá tam nemala čo robiť," vysvetľuje šéf polície. Lučanský hovoril aj o kontroverznom podnikateľovi Marianovi Kočnerovi, ktorý sa poznal s obvinenou z objednávky vraždy Alenou Zsuzsovou.

Mala pre neho robiť tlmočníčku a Kočner ju mal finančne podporovať, podnikateľ to však odmieta. Kočner sa momentálne nachádza vo väzbe v Leopoldove, kam ho v utorok previezli z Bratislavy.

Nemám konkrétne veci z vyšetrovacieho spisu, nemám k nim prístup, takže vám ťažko poviem, či Kočner je vylúčený alebo nie," skonštatoval policajný prezident.  

01 - Modified: 2022-08-16 13:14:42 - Feat.: - Title: Medzi Peknou cestou a Vinohradmi v Bratislave horí. Polícia úsek uzavrela 02 - Modified: 2022-08-15 12:54:20 - Feat.: - Title: Vyšetrovateľ obvinil poslanca Sme rodina Linharta z troch prečinov 03 - Modified: 2022-08-12 10:24:20 - Feat.: - Title: Z horiaceho auta prevážajúceho migrantov policajti vytiahli osem ľudí 04 - Modified: 2022-08-08 08:12:58 - Feat.: - Title: HN24: Polícia obvinila z viacerých lúpeží 44-ročného Chorváta, hrozí mu väzenie 05 - Modified: 2022-08-05 08:45:05 - Feat.: - Title: Problém s nedostatkom policajtov nie je len vo finančnom ohodnotení, hovorí Saková
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
17. august 2022 03:29