TASR/Jakub Kotian
StoryEditor

Gál predloží upravený návrh zákona o zaistení majetku. Smer a SNS boli proti

08.11.2018, 15:58
Autor:
TASRTASR
Zákon má podľa ministra predstavovať technické vylepšenie toho všetkého, čo už funguje.

Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) predloží nový návrh zákona o zaistení majetku. Potvrdila to hovorkyňa rezortu Zuzana Drobová. Pôvodný návrh stiahol Gál v septembri z rokovania parlamentu v druhom čítaní, koaliční partneri mali k nemu výhrady.

"Zákon o výkone rozhodnutia o zaistení majetku a správe zaisteného majetku má predstavovať technické vylepšenie toho všetkého, čo už jestvuje," povedal Gál s tým, že nový návrh upraví to, ako sa bude nakladať so zaisteným majetkom.

​Šéf rezortu z návrhu zákona odstráni veci, s ktorými neboli koaliční partneri stotožnení. "Keďže som mal a stále mám ambíciu, aby sme zabezpečili efektívne zaistenie majetku, odčleníme všetky problematické návrhy, ktoré sa k tomuto zákonu nazhromaždili," vysvetlil Gál.

​Zákon má podľa ministra predstavovať technické vylepšenie toho všetkého, čo už funguje.

"Odstránia sa rozpory v tom, kto, kedy, za akých podmienok môže zaistiť majetok, čo so zaisteným majetkom, ktorý podlieha rýchlej skaze, čo so zaisteným majetkom, v prípade ktorého k zaisteniu nemalo dôjsť a dochádza tým k škodám. Zákon bude podrobnejšie deklarovať, ktorý štátny orgán má akým spôsobom nakladať so zaisteným majetkom," spresnil.

Gál tiež pripomína, že právna úprava zaistenia majetku už existuje. "Už teraz máme v právnom poriadku možnosti zaistenia majetku. Neznamená to, že takáto právna úprava vôbec nejestvuje a nemáme páky na organizovaný zločin, pochybné prevody majetku," uviedol.

Minister má zákon predložiť v novej podobe, legislatívny proces sa tak začne odznovu. "Budem hľadať také riešenia u koaličných partnerov, aby sme zákon mohli prijať," uzavrel Gál.

01 - Modified: 2022-09-30 13:44:58 - Feat.: - Title: Nový zákon o ovzduší má znížiť emisie a zlepšiť kvalitu vzduchu 02 - Modified: 2022-09-19 13:30:00 - Feat.: - Title: Agrorezort navrhuje nové pravidlá pri predaji pôdy, má obmedziť skupovanie pozemkov maďarskou vládou 03 - Modified: 2022-08-15 08:31:00 - Feat.: - Title: Konečne mysleli aj na ženy. Prvá krajina sveta poskytuje menštruačné pomôcky zadarmo 04 - Modified: 2022-07-21 09:04:22 - Feat.: - Title: Horúčavy sužujú Španielsko. Odbory žiadajú lepšiu ochranu pre ľudí pracujúcich vonku 05 - Modified: 2022-07-19 14:17:16 - Feat.: - Title: Poľnohospodári stále čakajú na vyhlášku o nahlasovaní vývozu a skladových zásob
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
01. október 2022 12:36