StoryEditor

"Nebudem hrať hru politikov." Šufliarsky zverejní celú komunikáciu s Kočnerom

28.03.2019, 10:04
Autor:
TASRTASRmahomaho
Peter Šufliarsky označil svoje odpovede v komunikácii za prejav slušnosti a profesionality.

Prvý námestník generálneho prokurátora Peter Šufliarsky zverejní celú komunikáciu s Marianom Kočnerom. Uviedol to dnes na brífingu v reakcii na medializované informácie a zverejnenie časti správ šéfom OĽaNO Igorom Matovičom.

"Opakovane som sa vyjadril, že s osobou M.K. nemám priateľsky, rodinný, príbuzenský či obchodný vzťah," vyjadril sa Šufliarsky. 

Šufliarsky potvrdil, že si písali od januára do júla 2017. Svoje odpovede označil za prejav slušnosti a profesionality.

Politici majú komunikáciu nelegálne

"Ak prejav slušnosti a profesionality v komunikácii s M. K., ale aj inými osobami, ktoré ma denne kontaktujú rôznou formou a rôznym spôsobom, je chybou, tak som spravil chybu. Ospravedlňujem sa za ňu svojim kolegom, odbornej a laickej verejnosti," povedal námestník generálneho prokurátora.

"Nebudem hrať hru politikov a zverejním komunikáciu s M.K. Politici, ktorí disponujú touto komunikáciou, ju nemajú legálne," dodal Šufliarsky. Prokurátor udelí osobe, ktorá o komunikáciu požiada, súhlas na jej zverejnenie. 

Komunikáciu s Kočnerom označil za dôkaz v trestnej veci prípravy jeho likvidácie. "Žiadnym spôsobom nesúvisí so skutkom usmrtenia Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej," zdôraznil s tým, že všetci by mali spozornieť, ak je pripravovaná fyzická likvidácia prokurátora. "Ide o zásah do nezávislosti, zákonnosti nielen konkrétnej osoby, ale aj zásah do fungovania inštitúcie samotnej," vyjadril sa.

Šufliarsky bude bojovať

Námestník generálneho prokurátora poukázal na to, že tí, ktorí spomínanou komunikáciou v súčasnosti disponujú, ju majú nelegálne z dôvodu úniku z vyšetrovacieho spisu. "V snahe zdiskreditovať ma flagrantným spôsobom porušujú zákony tohto štátu," uviedol s tým, že ich nezastaví, ale bude bojovať. 

K predsedovi hnutia OĽaNO Igorovi Matovičovi sa nechcel vyjadrovať, pretože podľa neho nespĺňa atribúty ústavného činiteľa. Matovič vo štvrtok informoval o tom, že Šufliarsky si s Kočnerom vymenili 430 SMS správ, sedem esemesiek aj zverejnil. Avizoval, že časom sa zverejnia všetky.

Peter Šufliarsky vo štvrtok večer v relácii TA3 Téma dňa priznal, že komunikácia s Kočnerom obsahovala celkom 418 správ. "Išlo o súkromný telefón, neviem, odkiaľ ho osoba M.K. mala," dodal.

"Každý vie, že ja som osoba nepodplatiteľná, na mňa neplatia ženské volavky. Vychádza mi to tak, že volavkou voči mne mala byť osoba M.K.," hovorí Šufliarsky.

Podľa Šufliarskeho chcel Kočner komunikáciou získať pocit dôležitosti, že sa pozná s námestníkom generálneho prokurátora.

01 - Modified: 2019-03-28 08:44:11 - Feat.: 0 - Title: Čižnár sa zaoberá komunikáciou Kočnera a Šufliarskeho 02 - Modified: 2019-03-28 15:08:15 - Feat.: 0 - Title: Matovič zverejnil časť esemesiek Šufliarskeho s Kočnerom. Spolu ich bolo 430
01 - Modified: 2023-03-08 15:46:10 - Feat.: - Title: Kauza Rázsochy: Generálna prokuratúra preverí státisícovú škodu 02 - Modified: 2023-02-20 11:28:51 - Feat.: - Title: Kauza agresívneho vodiča má dohru: Muž už nebude môcť kričať, že je generálna prokuratúra. Vyhodili ho 03 - Modified: 2023-02-16 17:16:54 - Feat.: - Title: Úrad pre dohľad podal trestné oznámenie v súvislosti s činnosťou skupiny iClinic 04 - Modified: 2023-02-10 08:26:46 - Feat.: - Title: VIDEO Incident v centre Bratislavy. Ja som generálna prokuratúra, kričal vodič auta, ktorý chcel skopnúť bicykel 05 - Modified: 2023-01-29 15:39:41 - Feat.: - Title: Nikdy som neuvažoval a ani neuvažujem kandidovať na prezidenta, vyhlásil Žilinka​
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
31. marec 2023 22:18