StoryEditor

Diaľničná blamáž v Bratislave. Nový obchvat je vyťažený ako lokálna cesta v Šuranoch

19.01.2022, 17:26
HN majú k dispozícii aktuálne čísla o využívaní nultého obchvatu hlavného mesta. Na niektorých jeho častiach nové štvorprúdovky zívajú prázdnotou. To všetko pre fiasko s nedokončeným prepojením D1 a D4.

Je to už druhý mesiac, čo majú šoféri možnosť využívať obchvat Bratislavy v plnej dĺžke. Napriek tomu to na niektorých úsekoch autostrády D4 nevyzerá na bežnú prevádzku. Ministerstvo dopravy pre HN poskytlo údaje, koľko vozidiel sa na nich pohybovalo od otvorenia posledného úseku 12. novembra po koniec minulého roka.

Ako najviac vyľudnená sa ukázala časť medzi Ivankou pri Dunaji a Čiernou Vodou. Ide práve o úsek D4, ktorej chýba priame napojenie na vyťaženú diaľnicu D1. Spojiť ich má kontroverzná križovatka, ktorá sa ešte ani len nezačala stavať.

Ako najdôležitejší a najvyťaženejší bod celej stavby sa ukázala megakrižovatka v Prievoze. Medzi ňou a uzlom Bratislava Juh prešlo denne takmer 27-tisíc vozidiel. To je približne počet, ktorý prejde za deň cez Strečno.

V rámci Bratislavy má podobnú vyťaženosť napríklad Račianska ulica. Na porovnanie je však v hlavnom meste stále suverénne najvyťaženejším Prístavný most, ktorého denné rekordy presahujú 120-tisíc vozidiel.

Nenaplnené plány

Podľa prognóz pritom malo ísť o...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
20. máj 2022 23:30