StoryEditor

Odsedel si časť trestu, nemôže podnikať a má dlhy. Bašternákovi v prípade Bonaparte hrozí dvanásť rokov

28.01.2022, 15:25
Okrem počiatočných problémov sa neskôr začali okolo luxusného objektu objavovať informácie o neoprávnených vratkách DPH.

Ešte sa brány väznice v Dubnici nad Váhom po jeho odchode poriadne nezavreli a už mu hrozí ďalší trest. Kriminalisti po takmer šiestich rokoch vyšetrovania navrhli podať obžalobu na Ladislava Bašternáka aj v kauze Bonaparte. V najbližších dňoch o tom rozhodne špeciálny prokurátor.

​V kauze Bonaparte ide zrejme o rovnaký modus operandi ako v predchádzajúcom prípade bytovky Five Star Residence, v ktorom si za neodvedenie daní a poistného odpykal polovicu trestu.

Súhrnný trest alebo recidíva

Scenár je ten istý, podozrivý predaj bytov v luxusnej štvrti, nadmerný odpočet, vratky dane. Zatiaľ čo v prvom prípade mu prokurátor ako predtým bezúhonnému občanovi navrhol trest odňatia slobody na dolnej hranici sadzby, a to len päť rokov, výkon trestu v najnižšom stupni stráženia a zákaz podnikať na päť rokov, v ďalšom mu pri väčšom rozsahu hrozí sedem až dvanásť rokov.

„Lepšie, ako keby sa to nevyšetrilo,“ reaguje na otázku HN bývalý liberálny poslanec Jozef Rajtár. Chceli sme vedieť, čo ako oznamovateľ trestného činu hovorí na to, že prípad polícia riešila až šesť rokov. „My sme to dávali dokopy niekoľko mesiacov, dalo to naozaj veľa práce a čakal som síce, že to bude vyšetrené skôr, ale zas ak bude kvalitná obžaloba, bude to len na...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
22. máj 2022 03:42