StoryEditor

Bugár reaguje na Glváča: Ja som sa s Kočnerom nestretával, ja som si s ním nepísal

07.11.2019, 16:28
Autor:
mahomahoTASRTASR
Pozrite si reakcie politikov na odstúpenie Martin Glváča z funkice podpredsedu parlamentu.

Martin Glváč vo štvrtok oznámil, že končí vo funkcii podpredsedu parlamentu. Tvrdí, že tak urobil preto, lebo mu záleží na tom, aby strana Smer v budúcoročných voľbách zvíťazila.

Glváč zároveň vyzval na odchodu aj ďalších politikov a poslancov, ktorí mali v minulosti kontakt s Marianom Kočnerom. V tejto súvislosti vyzval na odstúpenie aj Bélu Bugára.

Smer: Predseda strany Smer Robert Fico v minulosti viackrát avizoval, že bude stáť za akýmkoľvek rozhodnutím Martina Glváča. Zároveň je potrebné pripomenúť niektorým opozičným politikom, že teraz je rad na nich. 

Richard Sulík (SaS): Neskoro, ale predsa. Tlak demokratickej opozície zabral a Martin Glváč, ktorý bol hanbou Slovenska, odstupuje z funkcie podpredsedu NR SR. Tento človek, nielenže poškodzoval koalíciu, čo pochopil už aj Béla Bugár, ale poškodzoval aj imidž našej krajiny.

OĽaNO: Odsekli sme ďalšie chápadlo mafiánskej chobotnici. Pred dvoma týždňami Igor zverejnil komunikáciu Martina Glváča s Mariánom Kočnerom, ktorá jasne ukázala, že podpredseda NRSR bol súčasťou organizovaného zločinu. Dnes konečne po našom tlaku tento mafiánsky sluha odstúpil zo svojej funkcie.

Andrej Kiska (Za ľudí): Kauzy Smeru a ich ľudí sú neudržateľné. Postupne končia jeden za druhým: Kaliňák, Gašpar, Jankovská, Glváč. Všetci sú namočení v kšeftoch gaunerov a mafie, ktorá sa cez nich snažila ovplyvňovať naše Slovensko.

Béla Bugár (Most-Híd): Rozhodnutie Martina Glváča vzdať sa funkcie podpredsedu Národnej rady považujem za správne. Zároveň odmietam výzvu, aby som jeho krok nasledoval. Tieto útoky považujem za zbytočné. Ja som sa s Kočnerom nestretával, ja som si s ním nepísal.

PS/Spolu: Odstúpenie M. Glváča malo byť samozrejmosťou už dávno, a obzvlášť, keď verejnosť zistila, že mal kontakty s Kočnerom a ďalšími mafiánmi. Glváčovo odstúpenie bolo vzhľadom na verejný tlak nevyhnutné, ale aj tak sa ho Smer snažil chrániť do posledných síl.  

Boris Kollár (Sme rodina): Ja nemám čo skrývať. Ja som nebol v politike, keď som bil bandu s Marianom K. Ja som si s ním 2000 SMS nepísal.

29. máj 2022 01:22