TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Korčok vracia úder Ficovi: Šéf Smeru definitívne prešiel na pozíciu poslanca Blahu

12.07.2020, 14:27
Autor:
redredTASRTASR
Minister zahraničia uviedol, že rozhodnutiu Veľkej Británie nezaradiť Slovensko medzi bezpečné krajiny ministerstvo nerozumie a považuje ho za neopodstatnené.

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok dnes reagoval na šéfa Smeru Roberta Fico, ktorý ho vyzval na odstúpenie. Dôvodom podľa Fica malo byť zlyhanie ministerstva, keďže Veľká Británia zaradila Slovensko na zoznam rizikových krajín v súvislosti so šírením nového koronavírusu.

Korčok v reakcii na sociálnej sieti uviedol, že rozhodnutiu Veľkej Británie nezaradiť Slovensko medzi bezpečné krajiny ministerstvo nerozumie a považuje ho za neopodstatnené.

"Ale treba to dopovedať, lebo zase raz predseda Fico neodolal pokušeniu politikárčiť. Pán poslanec Fico aj s jeho spolustraníkmi si až po týždni všimli, že Veľká Británia nezaradila Slovensko medzi bezpečné krajiny. Slovenská diplomacia si to na rozdiel od nich všimla hneď, a preto koná, intervenuje, robí a bude robiť maximum na zmenu britského postoja," napísal Korčok. Dodal, že vplyv slovenskej aj britskej diplomacie na epidemiológov v našich krajinách je nulový.

Nemusí sa nám to páčiť, ale je to tak, a epidemiológovia robia rozhodnutia, ktorým my laici nie vždy rozumieme. A tak ani ja v tomto prípade nerozumiem tým britským. Toto všetko pán Fico vie, ale jeho to nezaujíma, a preto ma vyzval, aby som odstúpil z postu ministra," tvrdí Korčok.

Minister píše, že chápe Fica, keď chce hovoriť o jeho odstúpení. "Lebo to je oveľa jednoduchšie, ako hovoriť o iných, oveľa naliehavejších témach týchto dní, ktoré zaujímajú slovenskú verejnosť." Korčok na záver dodal, že Fico a zvyšok strany Smer definitívne prešli na pozíciu poslanca Blahu. 

 Fico v sobotu označil celú situáciu za obrovské zlyhanie rezortu ministerstva zahraničných vecí.

"Také zlyhanie, že by mal zvážiť minister ďalšie zotrvanie vo svojej funkcii," skonštatoval Fico. Poukázal na to, že rezort vystavil tisíce ľudí, ktorí chcú zo Slovenska cestovať do Británie, nepríjemnému procesu a procedúram.

Upozornil, že ak sa chce niekto dostať do Veľkej Británie zo Slovenska, bude musieť absolvovať 14-dňovú karanténu.

"Čo je v podmienkach Británie veľmi náročne, komplikuje to rodinný, pracovný a študijný život a je to obrovský zásah," poznamenal šéf Smeru.

Myslí si, že Británia slovenskej vláde neverí.

01 - Modified: 2023-03-23 10:48:55 - Feat.: - Title: Britský premiér Sunak so značným oneskorením zverejnil svoje daňové priznanie 02 - Modified: 2023-03-23 07:09:01 - Feat.: - Title: Zákazníkom v britskom meste Sale po novom môžu doviezť nákup roboti 03 - Modified: 2023-03-22 08:53:46 - Feat.: - Title: Britská inflácia po spomalení v úvode roka vo februári opäť vzrástla 04 - Modified: 2023-03-21 17:27:26 - Feat.: - Title: Putin: Ak Británia pošle na Ukrajinu ochudobnený urán, Rusko zareaguje 05 - Modified: 2023-03-18 12:48:27 - Feat.: - Title: Rusko zrejme v záujme posilnenia armády rozšíri brannú povinnosť, tvrdí Británia
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
25. marec 2023 22:53