StoryEditor

Máme iba papierový lockdown, mobilita opäť rastie. Je to fatálna správa, tvrdí analytik Bošňák

02.02.2021, 23:00
Analytik Ivan Bošňák z Dáta bez pátosu tvrdí, že sme príliš nedočkaví. Minister zdravotníctva podľa neho nepočúva, čo hovoria analytici v jeho okolí.

Lockdown nefunguje, to najnovšie tvrdí minister zdravotníctva Marek Krajčí  (OĽaNO). Prešli sme si aj ďalším celoplošným testovaním, po ktorom premiér Igor Matovič (OĽaNO) očakával výrazný pokles pozitívnych prípadov.

„Je potrebné mať reálne očakávania vždy, keď niečo robíme,“ komentuje celú situáciu analytik z Dáta bez pátosu Ivan Bošňák.

​Dodáva však, že celoplošné testovania prebehli veľmi nedávno a keď sa aj pozitívni dostali do izolácie, neznamená to, že výsledok bude okamžitý. Hovorí pritom o jednom až troch týždňoch.

Sme nedočkaví 

Znížená mobilita je na Slovensku štyri týždne. Okolité krajiny prísne pravidlá zaviedli oveľa skôr. „Po štyroch týždňoch lockdownu boli na tom presne tak, ako keď ten lockdown začali. Museli ho mať 10 až 12 týždňov a až teraz sú šťastní a ako tak spokojní.“

Analytik tvrdí, že sme príliš nedočkaví. Minister zdravotníctva podľa neho nepočúva, čo hovoria analytici v jeho okolí....

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
24. jún 2022 06:09