TASR/Ivan Kríž
StoryEditor

Finančník Martin Kvietik je obvinený v novej kauze Slovenského pozemkového fondu

20.05.2021, 09:07
Autor:
TASRTASR
Voči uzneseniu o vznesení obvinenia podal finančník sťažnosť.

Finančník Martin Kvietik je obvinený v novej korupčnej kauze na Slovenskom pozemkovom fonde.

​Voči uzneseniu o vznesení obvinenia podal sťažnosť. Informoval o tom jeho obhajca Dušan Ivan s tým, že jeho klient sa od stredy nachádza stále v cele predbežného zadržania.

"Zadržanie môjho klienta, podnikateľa Martina K. v údajnej korupčnej kauze SPF považuje obhajoba za zneužívanie a znásilňovanie práva, ako aj za zjavný protiprávny zásah do jeho slobody. Snahy o opätovné protiprávne zaistenia založené na výpovediach kontroverzných a nevierohodných kajúcnikov všeobecne vníma obhajoba ako okázalú a v demokratickej spoločnosti veľmi nebezpečnú šikanu," zdôraznil advokát. 

Obhajca pokladá za neprijateľné, aby na nové obvinenie stačila len výpoveď kajúcnika v nepodstatnej časti potvrdená dvoma jeho spolupracovníkmi. "Takúto neoverenú a zištnú výpoveď kajúcnika, pôvodne väzobne stíhaného advokáta, odmietli okrem podnikateľa Martina K. aj všetci zadržaní bývalí čelní predstavitelia SPF," povedal Ivan.

Zdôraznil, že zadržaný Martin Kvietik počas svojej väzby v inej trestnej veci a ani po svojom prepustení neposkytol žiaden dôvod na kolúznu alebo inú väzbu.

"Obhajoba dúfa, že v prípade podania návrhu na vzatie do väzby prokurátorom príde k starostlivému posúdeniu všetkých aspektov prípadného väzobného stíhania," dodal advokát.

NAKA zadržala v stredu osem osôb pre korupčnú trestnú činnosť súvisiacu so Slovenským pozemkovým fondom. Išlo o policajné akcie s krycími názvami Latifundista a Feudál.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka podľa hovorcu Daniela Hrežíka zatiaľ nemá bližšie informácie a ani mená osôb, ktorých sa predmetná záležitosť dotýka.

SPF ako inštitúcia podľa neho koná samostatne, dianie na SPF však agrorezort rozhodne zaujíma.

Kvietika prepustil z väzby 11. marca Najvyšší súd. Vo väzbe bol od júla 2020, keď bol zadržaný počas akcie Dobytkár.

01 - Modified: 2023-12-01 12:03:52 - Feat.: - Title: Hnutie Slovensko tvrdí, že Smer a SNS si urobili z pozemkového fondu realitnú kanceláriu 02 - Modified: 2023-11-30 12:19:37 - Feat.: - Title: V Slovenskom pozemkovom fonde je podľa ministra Takáča nevybavených približne 20-tisíc spisov 03 - Modified: 2023-10-27 17:30:00 - Feat.: - Title: Pravá ruka oligarchu SNS si postavila v Tatrách luxusný dom. Na pozemku od mesta 04 - Modified: 2023-10-17 13:46:12 - Feat.: - Title: Rozdrobenosť pozemkov je stále problémom. Aké riešenia navrhujú odborníci? 05 - Modified: 2023-10-13 09:49:50 - Feat.: - Title: Pravá ruka Kvietika prehovorila o korupcii, stretnutiach v Albrechte a škatuli so sumou asi 200-tisíc eur
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
03. december 2023 04:22