StoryEditor

Sulíkovi prechádzajú v strane všetky prešľapy. SaS plánuje riadiť ešte roky

09.04.2022, 18:55
Ako svojho možného nástupcu kedysi líder SaS označoval aj ministra školstva Branislava Gröhlinga, teraz má sám ambíciu tento post naďalej zastávať.

Nie je to tak dávno, čo sa predseda SaS Richard Sulík pomaly chystal na politický odchod.

„Môj životný plán je taký, že v roku 2023 budem stranu viesť už 14 rokov a pokiaľ nechcem dopadnúť ako niektorí, s ktorými strana vznikla, ale aj zanikla, tak ja osobne spravím veľmi dobre, keď príde k mierovej výmene a nového predsedu budem plne podporovať,” povedal pred rokom.

K tomuto míľniku sa síce zatiaľ ani neschyľuje, no líder liberálov dnes na kongrese pred takmer dvestočlennou skupinou delegátov oznámil, že on chce strane určite šéfovať aj po roku 2023, kedy sa bude o predsedovi hlasovať.

„Ja som sa rozhodol už dávnejšie, ale chcel som, aby to členovia vedeli, lebo sa ma častejšie pýtajú,“ opovedal na otázku, prečo s tým prišiel tak skoro.

Straníci jeho vyjadrenie podporili potleskom, a tak hovorí, že to vníma ako neverbálny súhlas. „Ak to Republiková rada respektíve kongres schvália, budem viesť stranu do parlamentných volieb,“ potvrdil svoje ambície postaviť sa na čelo...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
22. máj 2022 11:52