StoryEditor

Kajúcnik Imrecze prekvapujúco prehovoril o Kiskovi. Prezident ho zavolal do paláca, aby riešili kauzu jeho firmy​

07.05.2022, 00:00
Bývalý šéf finančnej správy vypovedal v kauze zločineckej skupiny, v ktorej sú zaradení aj Robert Fico a Robert Kaliňák.

Nielen Robert Fico a Robert Kaliňák sa počas výkonu funkcíí premiéra a ministra vnútra zaujímali o daňovú kauzu spoločnosti KTAG blízku exprezidentovi Andrejovi Kiskovi.

Pohľad zodpovedných štátnych úradníkov na delikt, ktorého sa mala spoločnosť dopustiť v rokoch 2013 a 2014 sa snažila v minulosti ovplyvniť aj samotná hlava štátu.

Andrej Kiska tak mal robiť priamo v prezidentskom paláci aj za účasti svojej vtedajšej daňovej poradkyne Renáty Bláhovej, ktorá dnes zastáva post predsedníčky Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Svedok Imrecze

Podľa zistení HN mal o tom v najnovšej výpovedi pred vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry prehovoriť bývalý šéf Finančnej správy František Imrecze. Ako svedok bol začiatkom mája predvolaný na výsluch v prípade založenia a zosnovania zločineckej skupiny.

​Jej najvyššie postavenými členmi mali byť práve Fico a Kaliňák, ktorí sú tiež obvinení zo zločinu ohrozenia bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva. Spolu s nimi i policajný exprezident Tibor Gašpar a nitriansky podnikateľ Norbert Bödör.

Všetci menovaní sa v minulosti údajne nezákonným spôsobom dostali k citlivým informáciám, ktoré súviseli s podnikateľskými...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
18. máj 2022 06:58