StoryEditor

Radičová: Lekárom už nemám čo ponúknuť

02.12.2011, 15:15
Autor:
TASRTASR
Aktualizované | Šéfka vládneho kabinetu zdôraznila, že situácia je v súčasnosti v krajine vážna.

Postoj vlády voči platovej požiadavke lekárov nie je ovplyvnený nezáujmom o dohodu s odborármi, ale ekonomickou situáciou, v ktorej sa dnes krajina nachádza. "Už nemám viac čo ponúknuť, už môžem len poprosiť," povedala dnes šéfka vládneho kabinetu Iveta Radičová (SDKÚ-DS) na margo rokovaní s Lekárskym odborovým združením (LOZ).

Radičová zdôraznila, že situácia je v súčasnosti v krajine vážna. Odmietla však informácie o tom, že lekári pri vyjednávaní spomínali aj hrozbu, ktorú predstavuje súčasná situácia pre životy detí v nemocniciach. "Ale obava a strach, aby sa niečo nestalo niektorému občanovi, tú ja prežívam 24 hodín denne," dodala.

Rezort obrany má pre súčasnú situáciu vyčlenených 28 vojenských lekárov. Z nich je už nasadených 11 zdravotníkov - po troch v Žiline a v Bratislave na Kramároch a päť v Ružomberku. V sobotu (3.12.) ráno má na Slovensko doraziť náčelník Generálneho štábu Armády Českej republiky Vlastimil Picek. "Bude mať stretnutie na Úrade vlády s našimi zástupcami o poskytnutej a schválenej pomoci vládou ČR," priblížila Radičová.

Oficiálne rokovania medzi lekármi a vládou mali nahradiť utajené. Podľa informácií TASR dnes prakticky počas celého dňa prebiehajú rozhovory medzi zástupcami lekárov a kompetentnými, a to na viacerých úrovniach.

 Kto sa na nich zúčastnil, zatiaľ nie je známe. Avizované oficiálne rokovanie medzi šéfom Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Marianom Kollárom a predsedom parlamentu Pavlom Hrušovským by sa malo uskutočniť pravdepodobne v poobedňajších hodinách. Nikto z kompetentných však doteraz neoznámil, či a kedy sa bude konať.

Ako na popoludňajšom brífingu potvrdil šéf rezortu zdravotníctva Ivan Uhliarik, od rána rokujú expertné skupiny ministerstva a lekárskych odborov. "Myslím, že táto situácia by sa už mala skončiť a každý z nás si tento koniec želá," povedal.
 

01 - Modified: 2004-06-22 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Štandard finančných informácií č. 2 02 - Modified: 2004-06-22 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Výzva na podávanie projektov v rámci sektorového operačného programu priemysel a služby 03 - Modified: 2004-06-22 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Výzva na predkladanie projektov pre Jednotný programový dokument NUTS II Bratislava Cieľ 2
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
31. máj 2023 18:08