StoryEditor

SDKÚ chcem vrátiť na politickú mapu

23.09.2014, 00:00
Kandidátka na post podpredsedníčky SDKÚ-DS Eva Babitzová v rozhovore pre HN:

Prečo vstupujete do politiky? V oblasti, v ktorej ste doteraz pôsobili, sa vám darilo.

Vstupujem do politiky, pretože som presvedčená, že po 25 rokoch od revolúcie sa istým spôsobom vyprázdnila. Politici sa prepadli do vzájomného boja o pozície, vnútrostraníckych intríg a akosi sa všetci prestali starať o to, kam smeruje naša krajina. Nepáči sa mi to a považujem za nekompetentné, ako je teraz Slovensko manažované. Myslím si, že to vyžaduje zmenu.

 

Dokážu ju priniesť ľudia ako vy, z úplne iného prostredia?

Ak bude celá naša generácia ľudí, ktorí uspeli v biznise, sedieť a kritizovať, ako to je, tak sa nič nezmení. Ja som sa rozhodla, že sa postavím a niečo pre to spravím.

Rozhodli ste sa sama vstúpiť do SDKÚ, alebo vás oslovili z vnútra strany?

Ponuka prišla z SDKÚ a ja som sa ju rozhodla akceptovať.

 

Má SDKÚ silu robiť zmeny, o ktorých ste hovorili? Strana predsa len nie je o jednom človeku.

Nebudeme sa tváriť, že strana nie je v kríze a nemá nízke preferencie. Som však presvedčená, že sa dá opäť vybudovať normálnou, poctivou politickou prácou a prilákaním ľudí, ktorí ju podporia tak, aby sa znova ocitla na politickej mape Slovenska.

 

Akých ľudí by ste chceli prilákať do SDKÚ?

Chcela by som prilákať do strany odborníkov. Ľudí, ktorí budú garantovať jednotlivé oblasti. Ktorí sú bezúhonní a slušní.

 

Oficiálne čo konkrétne by malo byť vašou úlohou v strane?

Ponúkam strane to, čo viem. Som manažérka a viem nájsť dobrý tím, viesť ho a dotiahnuť projekty až do konca. Tieto svoje schopnosti ponúkam.

 

To vyznieva, akoby ste ašpirovali skôr na predsedníčku stoličku, a nie podpredsednícku.

Budem sa uchádzať o post podpredsedníčky. To teda znamená, že budem v úzkom vedení strany.

 

Spoliehate sa na svoje manažérske schopnosti. Podľa politológov sa však nedá porovnávať vedenie strany a manažovanie rádia. Neobávate sa, že narazíte pri svojich očakávaniach?

Verím, že moje skúsenosti budú prínosné. Mám za sebou výsledky, ktoré sú z biznisového pohľadu zmerateľné.

01 - Modified: 2006-10-23 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Baumax chce nové trhy
01 - Modified: 2022-10-03 12:30:45 - Feat.: - Title: Prevádzači objavili slabinu, cez Slovensko vedie nová hlavná migračná trasa, upozorňuje expert 02 - Modified: 2022-10-02 22:00:00 - Feat.: - Title: Odborníčka na stravovanie: Blíži sa ideálne obdobie. Človek schudne najľahšie z celého roka 03 - Modified: 2022-09-28 17:28:57 - Feat.: - Title: Učí deti so špeciálnymi potrebami: Žiaci robia veľké pokroky a ich výsledky sú porovnateľné s ostatnými 04 - Modified: 2022-10-01 07:00:00 - Feat.: - Title: Večný študent Šutý: Nechcem nikoho uraziť, ale ľudia, čo odídu do zahraničia a nevrátia sa, sú do istej miery zbabelí 05 - Modified: 2022-09-25 16:05:17 - Feat.: - Title: Pyco: Mám pocit, že občan je často tým posledným, na koho politici myslia
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
04. október 2022 18:23