StoryEditor

Ficovi vadí mocenská arogancia v Smere. Pre straníkov chystá tresty

Smer čakajú zásadné zmeny. Personálne aj programové, ohlásil premiér vo svojom príhovore. Podľa neho sa strana musí začať správať ako zodpovedná strana, ktorá je pilierom politického systému na Slovensku, nakoľko na pravej strane nie je nič. Podľa neho nie je normálne, že strane sa nepodarilo zmobilizovať voličov v druhom kole volieb do samospráv, či do volieb do Európskeho parlamentu. „Musíme zabrať obsahovo, musíme sa správať ako sociálni demokrati. Nie vždy je tomu tak. Majme odvahu verejne povedať, že sa objavujú prípady spanštenia strán,“ uviedol Fico.

Výmena ministrov
Podľa neho je omyl, ak sa politik domnieva, že ľudia sú tu pre neho a nie on pre ľudí. Od podpredsedov strany bude ako predseda žiadať aktívnejšiu politiku medzi ľuďmi. „Budú individuálne zmeny aj vo vláde medzi ministrami aj medzi štátnymi tajomníkmi,“ prezradil apotvrdil tak špekulácie v médiach. O koho pôjde, zatiaľ nešpecifikoval. 

Mocenská arogancia Smeru
Zmeniť sa bude musieť aj spôsob práce v poslaneckom klube. „Máme málo ľudí v poslaneckom klube, ktorí sú ochotní komunikovať navonok,“ vyčítal svojim poslancom Fico. Ak by 83 poslancov aktívne pracovalo, využívalo prácu so študentmi, vyzeralo by to podľa neho inak. Na regionálnej úrovni sa vraj v poslednom čase stretol s mocenskou aroganciou, čo sa nemôže stávať. „Prestávajú byť schopní mobilizovať,“ vyhlásil. Práve preto dôjde podľa Fica k personálnym zmenám nie len vo vedení, ale aj na nižších straníckych štruktúrach. Zmeniť by sa mali krajskí predsedovia, či okresní predsedovia tam, kde to bude nutné. „Nie je možné, aby strana ako Smer nebola schopná zmobilizovať 3000 voličov, ktorí nám chýbali na piaty mandát v eurovoľbách.“

Tresty pre straníkov
Novinkou bude, že ústavný činiteľ Smeru-SD s viacerými funkciami bude mať iba jeden plat, ten najvyšší, ktorý si vyberie. Z ostatných bude vraj poberať len minimálnu mzdu. Strana podľa premiéra musí prijať aj eticky kódex predstaviteľa strany, ako aj systém sankcií až po možné vylúčenie, pri jeho porušení. „Ak niekto ohrozuje našu stranu, sme to my sami,“ ukončil svoj prejav Fico.

01 - Modified: 2006-07-14 05:23:33 - Feat.: 0 - Title: Dušan Čaplovič: Práva menšín ostanú zachované, čo ešte SMK chce viac?
01 - Modified: 2023-09-26 13:44:46 - Feat.: - Title: Najnovší prieskum: Zmena na čele, PS tesne predbehlo Smer. Matovič výrazne narástol 02 - Modified: 2023-09-25 14:39:16 - Feat.: - Title: OĽaNO je transparentné tak ako Smer. Voliči z roku 2020 by boli sklamaní, hovorí politológ 03 - Modified: 2023-09-23 14:11:45 - Feat.: - Title: Majerský vylučuje povolebnú spoluprácu so Smerom. Realita v KDH je úplne iná, tvrdí Fico 04 - Modified: 2023-09-23 14:08:41 - Feat.: - Title: Smer po voľbách podá návrh na obžalobu prezidentky, Čaputová považuje Ficove tvrdenia za kampaň a klamstvá 05 - Modified: 2023-09-22 09:10:44 - Feat.: - Title: Poďme zavrieť Kaliňáka, Slovensko má unikátnu príležitosť, vyhlásil Matovič. A podal trestné oznámenie
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
29. september 2023 03:08