StoryEditor

Kiska je dobrodruh. Pravica jeho podporou hazarduje, odkazuje Fico

17.03.2014, 12:39
Autor:
tasr, stltasr, stl

Prezidentský kandidát Andrej Kiska je z hľadiska zahraničnej politiky dobrodruh a je od pravicových strán nezodpovedné, ak ho podporujú len preto, aby sa prezidentom nestal Robert Fico. „Čaká nás predsedníctvo v Európskej únii (EÚ), čaká nás predsedníctvo vo V4. Idú ťažké summity NATO, kde sa bude diskutovať o Ukrajine," pripomenul na dnešnej tlačovej konferencii predseda a prezidentský kandidát Smeru-SD Robert Fico.

"O Kiskovi nič nevieme"
Považujem za hazard, čo predvádza pravica. Nemá problém podporiť kandidáta, o ktorom nikto nič nevieme. Chcem vyzvať voličov, aby neakceptovali tento spôsob boja proti ľavici," vyhlásil Robert Fico s tým, že aj on má právo mobilizovať voličov. Pripomenul, že Andrej Kiska sa vyslovil za to, aby Slovensko uznalo Kosovo, čo je podľa neho krok, ktorý by mal závažné zahraničnopolitické dôsledky.

Výsledok v prvom kole je pre nás veľký úspech. Báli sme sa syndrómu pána Fischera, alebo pána Kukana. Napriek tomu, aká je teraz atmosféra, sme v druhom kole, čo považujem za dobré východisko," povedal s tým, že je pripravený na obe možnosti, teda že bude zvolený za prezidenta, ale aj na tú, že voliči vyberú jeho konkurenta.

Fico vyzýva k voľbám
Robert Fico chce požiadať všetkých voličov, aby 29. marca prišli voliť. V prvom kole podľa neho mnohí voliči ľavice podľahli pocitu, že ich kandidát je favoritom a volieb sa nezúčastnili. Fico dodal, že v kampani chce reagovať aj na trestné oznámenie, ktoré na neho avizoval Andrej Kiska. Zdôraznil, že bude vysvetľovať jednotlivé fakty, o ktorých hovoril, či už sa týkajú Kiskovho podnikania, alebo vzťahu k scientologickej cirkvi.

Roberta Fica na dnešnej tlačovej konferencii podporil aj podpredseda EK, eurokomisár a líder kandidátky Smeru-SD Maroš Šefčovič. Upozornil, že aj Európsku úniu čaká množstvo dôležitých rozhodnutí a Slovensko potrebuje kompetentného prezidenta.

Tvrdý súboj
Prezidentský kandidát Smeru-SD Robert Fico bezprostredne po spočítaní hlasov konštatoval, že očakáva v druhom volebnom kole tvrdý volebný súboj. „Ďakujem všetkým voličom, ktorí mi dali hlasy. Toto je referendum o Smere. Očakávam, že to bude v druhom kole veľmi zaujímavé," povedal.

Dodal, že je víťazom prvého kola volieb. „Opozícia by podporila aj diabla voči mne, ja som s tým rátal, taký je život, ideme ďalej," povedal Robert Fico. Slováci 15. marca v prvom volebnom kole hlasovali za nového prezidenta SR. Do druhého kola postúpil kandidát Smeru-SD Robert Fico a občiansky kandidát, podnikateľ Andrej Kiska. Druhé kolo volieb sa uskutoční v sobotu 29. marca. Súčasnej hlave štátu Ivanovi Gašparovičovi sa skončí funkčné obdobie 15. júna.

01 - Modified: 2006-03-01 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Projekt spaľovne v Šali definitívne skončil
01 - Modified: 2023-03-14 16:30:00 - Feat.: - Title: Dempsey a Makepeaceová z Prezidentského paláca 02 - Modified: 2023-02-23 11:43:51 - Feat.: - Title: Harabin potvrdil, že bude kandidovať za prezidenta. Začne so zbieraním podpisov 03 - Modified: 2023-02-12 17:50:11 - Feat.: - Title: V prezidentských voľbách na Cypre zvíťazil bývalý minister Christodulides 04 - Modified: 2023-02-08 13:34:51 - Feat.: - Title: Cyperská vládnuca strana pred druhým kolom voľby prezidenta nepodporila nikoho 05 - Modified: 2023-01-31 14:46:58 - Feat.: - Title: Čo môže znamenať Čaputovej výlet do Prahy?
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
30. marec 2023 02:03