StoryEditor

Nepočítam si hlasy, situáciu v strane poznám

23.09.2014, 00:00
Ondrej Matej, kandidát na post predsedu SDKÚ-DS, v rozhovore pre HN:

Prečo si myslíte, že ste práve vy vhodným lídrom pravice?

Mám manažérske schopnosti a politické skúsenosti. Za sebou veľké projekty. Napríklad, keď sme spoločne s tímom v roku 2005 dokázali presvedčiť Európsku komisiu, aby mobilné vlaky boli financované z európskych prostriedkov. Železničnú spoločnosť, kde som bol predsedom predstavenstva, sme dokázali rozdeliť na dve spoločnosti a bez štrajkov. Bol som poradcom premiérky Ivety Radičovej. Bol som jedným z predkladateľov zákona o dlhovej brzde. Nikto neveril, že sa nám ju podarí presadiť a podarilo sa.

 

Mimo politiky ste už dva roky. Budete pre voličov dostatočne známou tvárou?

Myslím si, že nie som úplne neznáma osobnosť. V prvom rade som však osobnosť, ktorá chce pracovať.

 

Na tlačovej konferencii za vami stálo deväť ľudí. Akú máte podporu u ostatných členov strany, v regiónoch?

Nepočítam hlasy, nepočítam delegátov. To nie je môj štýl práce. Absolvoval som rad stretnutí s členmi strany a verte mi, že dôverne poznám situáciu v SDKÚ-DS. Som jej zakladajúci člen.

 

Máte podporu možno známejších tvárí, ako je vaša – Ľudovíta Kaníka či Ivana Štefanca?

Sú to otázky na nich. Áno, rozprával som s nimi, aj s Eduardom Kukanom, ale rozhodnúť sa musia oni. Ľudovítovi Kaníkovi som povedal, že ak dôjde k zmene, jednoznačne s ním počítam v tíme.

 

Čo ponúkate svojim spolustraníkom oproti súčasnému vedeniu?

Keďže si vážim našu stranu, budem o tom najskôr hovoriť s našimi delegátmi vo všetkých krajoch. Myslím, že takto to bude z mojej strany poctivé a úprimné. Naši členovia sú veľmi citliví na to, ak sa veci dozvedajú skôr z médií.

 

Tak povedzte, čo ponúkate voličom.

Jasnú víziu krajiny, kde pracovať sa oplatí a nepracovať sa neoplatí. Musíme jasne povedať, že tí, ktorí tvrdo na sebe pracovali a tvoria hodnoty v štáte, sa musia mať lepšie. Musíme jasne pomenovať, kto tu tvrdo pracuje a ktorí sú tí lajdáci. Ak chceme populisticky rozdávať dôchodcom vianočné príspevky, musíme najskôr na to vytvoriť ekonomické prostredie. Urobiť zmeny v sociálnom a vo verejnom systéme či zoštíhliť neefektívny prebujnený štát.

 

Ak vaše ambície stroskotajú, zostanete v strane?

Budem sa s pokorou uchádzať o post predsedu, ale ak to nevyjde, zostanem radovým členom SDKÚ.

01 - Modified: 2006-10-24 05:26:46 - Feat.: 0 - Title: "Nesmrteľný" Nemec odchádza
01 - Modified: 2022-10-02 13:47:56 - Feat.: - Title: Ivan Korčok odmietol ponuku SaS na ďalšie pôsobenie v politike. Verí, že na funkciu treba dostať mandát 02 - Modified: 2022-10-01 10:09:04 - Feat.: - Title: Fico volá po spájaní ľavice, strane Hlas ponúkol spoluprácu. Ľudia to podporia, tvrdí šéf Smeru 03 - Modified: 2022-09-28 20:40:26 - Feat.: - Title: Diplomatická akadémia ovplyvnila rozvoj zahraničnej politiky, hovorí šéf rezortu zahraničia Rastislav Káčer 04 - Modified: 2022-09-26 17:30:00 - Feat.: - Title: Ľudovít Ódor: Ako uvažovať o dnešnom svete? 05 - Modified: 2022-09-25 16:05:17 - Feat.: - Title: Pyco: Mám pocit, že občan je často tým posledným, na koho politici myslia
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
05. október 2022 00:52