StoryEditor

VIDEO: „Sulik for President.“ Šéf SaS debatou v televízii pobláznil Nemcov

05.11.2015, 13:02
Autor:
lmlm
Richard Sulík zaujal Nemcov aj Francúzov vďaka svojím výrokom ohľadom utečeneckej krízy a postoju nemeckých politikov.

Šéf SaS Richard Sulík si svojím vystúpením v diskusnej relácii na televízii ARD získal viacero Nemcov na svoju stranu. Vďaka svojím výrokom ohľadom utečeneckej krízy a prístupu nemeckej politiky, ktorú obvinil, že môže za srmť mnohých utečencov.

„Sulik for President alebo Richard Sulik du bist Spitze,“ objavovalo sa v diskusných príspevkoch Nemcov, ale aj Francúzov. „Bol jediným svetlým bodom v tejto show. Jediný realisticky mysliaci človek, bol Sulík,“ napísal do príspevku Karl Meier.  „Mr. Sulik. Bravo et merci" Greetings from France,“ píšu zase Francúzi.


Prečítajte si aj: Sulík na ARD ostro kritizoval Merkelovej vládu: Ste zodpovední za smrť mnohých utečencov


Sulík: To je Európa egoistov

Sulík pobúril najmä politika Ralfa Stegnera zo strany SPD a bývalého ministra a člena Merkelovej vládnej strany CDU Norberta Blüma výrokom, že „táto politika vedie k tomu, že prichádza viac utečencov cez Stredozemné more a tým pádom sa ich oveľa viac utopí. Je to logická súvislosť,“ povedal Sulík.

Sulík po televíznej debate dostal vyše sto mailov, z ktorých podľa jeho slov bolo 95 percent pozitívnych. „Viacero ľudí z Nemecka mi písalo, že je škoda, že nie som nemecký politik,“ hovorí.

Slovenský europoslanec v relácii Sandry Maischbergerovej okrem iného vyhlásil, že je dôležitejšie chrániť vlastných ľudí, ako celý svet.  Nemeckým politikom odkázal, že sú to „populistické žvásty,“ ktoré ale nefungujú.

Politológ: Sulíkovi to môže pomôcť vo voľbách

Europoslanec v diskusii na ARD doplnil, že nemecká kancelárka Angela Merkelová by sa mala zamyslieť nad tým, kto ju volil, aby vedela, v koho vôli má konať. „Ona tu nie je na to, aby zachraňovala celý svet.“

Podľa politológa Jána Baranka takéto ohlasy zo zahraničia môžu Sulíkovi pomôcť aj vo voľbách. „Dôležitá je však téma. A toto je celoeurópska téma, ktorá sa teda dotýka aj Slovákov. V konečnom dôsledku to môže Sulíkovcom pomôcť, najmä keď balancujú na hrane zvoliteľnosti,“ hovorí pre hnonline.sk Baranek. 


 

01 - Modified: 2007-11-01 12:37:44 - Feat.: 0 - Title: Poisťovne hľadajú svojich klientov
01 - Modified: 2022-11-23 23:03:22 - Feat.: - Title: Ukrajincov pomýšľajúcich na návrat ubúda. Slovensko ako nový domov chce však len zlomok z nich 02 - Modified: 2022-11-07 06:15:31 - Feat.: - Title: Lekári bez hraníc kritizujú katastrofálne podmienky v sýrskom utečeneckom tábore al-Húl 03 - Modified: 2022-09-30 11:13:45 - Feat.: - Title: Na hraniciach Česka so Slovenskom zadržali od štvrtka už vyše tristo utečencov 04 - Modified: 2022-09-11 05:04:15 - Feat.: - Title: Sýrski utečenci v Turecku plánujú vytvoriť karavánu smerom do Európskej únie 05 - Modified: 2022-09-20 10:15:02 - Feat.: - Title: Reportáž z Litvy. Ako sa malá pobaltská republika postavila proti Rusom
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
04. december 2022 23:30