Premiér Robert Fico a šéf SNS Andrej DankoTASR/A. Galica
StoryEditor

Kto bude vládnuť Slovensku? Pozrite si kompletné zloženie Ficovej vlády

22.03.2016, 09:02
Šéf SNS Andrej Danko predstavil nominantov na ministrov.

Novým ministrom školstva bude Peter Plavčan, novým ministrom obrany Peter Gajdoš a ministerkou pôdohospodárstva Gabriela Matečná.

Štyri strany budúcej koalície Smer-SD, SNS, Most-Híd a Sieť dnes popoludní podpíšu koaličnú zmluvu. V stredu sa uskutoční ustanovujúca schôdza NR SR, po ktorej súčasná vláda Roberta Fica (Smer-SD) podá do rúk prezidenta Andreja Kisku demisiu.

Vzápätí Fico podá hlave štátu návrh na zloženie novej vlády. Smer-SD v nej bude mať deväť zástupcov, SNS troch, Most-Híd dvoch a Sieť jedného. „Všetci títo ľudia majú dôveru a sú odborníkmi vo svojom rezorte," skonštatoval Danko.

Pozrite si zloženie novej vlády Roberta Fica:

Danko: Sú to všetko odborníci

Danko potvrdil, že všetci traja nominanti sú nestraníci a odborníci vo svojom rezorte. "Stranícka knižka nebola podmienkou. SNS nenominuje podľa straníckych pozícií, ale nominuje odborníkov z jednotlivých rezortov, ktorí možno často snívali o tom, ako by rezort zmenili, ak by mali tú moc. Dnes tú šancu týmto ľuďom dávam," odkázal šéf SNS.

Matečnú označil za komplexného, vzdelaného a jazykovo pripraveného človeka. Pri Plavčanovi Danko verí, že dokáže zmierniť napätie medzi odborármi a rezortom školstva a zabezpečiť finančné zdroje.

Matečná uviedla, že od absolvovania vysokej školy od roku 1987 prešla na ministerstve pôdohospodárstva mnohými funkciami. „Poľnohospodárstvo poznám od východu po západ republiky. Predpokladám, že dôveru naplním do plnej miery," uviedla.

Kauzy okolo nominantov

Generálporučík Gajdoš zopakoval, že v Ozbrojených silách (OS) SR pracoval viac ako 41 rokov. „Je to o profesionalite a skúsenostiach, ktoré mám. Je to pre mňa výzva, aby som pomohol OS svojou prácou, odhodlaním a čestnosťou na to, aby úlohy OS boli plnené so všetkou cťou," povedal.

Plavčan chce podľa svojich slov priniesť do školstva pokoj a stabilitu. Zároveň chce, aby bola práca učiteľov dostatočne ocenená. Po novinárskych otázkach na niektoré kauzy nominantov SNS do novej vlády Danko požiadal o 100 dní pre nový kabinet a odmietol obviňovanie z vecí, ktoré nie sú pravdivé. „Ak sa ukážu akékoľvek zlyhania, SNS bude mať nulovú toleranciu k akýmkoľvek pochybeniam svojich nominantov," dodal.

01 - Modified: 2023-01-27 15:55:28 - Feat.: - Title: SNS a ďalšie strany rokovali o spoločnom postupe do najbližších volieb 02 - Modified: 2023-01-20 08:26:05 - Feat.: - Title: ​Exšéf PPA mal dostať na úplatkoch 400-tisíc eur. Som za blbca, ponaučenie je, že som mal kradnúť, vyhlásil 03 - Modified: 2023-01-12 18:34:18 - Feat.: - Title: Národniari ohlásili na február rokovania so Smerom, KDH má ponuku pre premiéra 04 - Modified: 2023-01-11 06:56:38 - Feat.: - Title: Kvietikov človek podozrivý z korupcie: od štátu dostáva aj naďalej miliónové zákazky 05 - Modified: 2022-12-28 15:08:01 - Feat.: - Title: Putin ako Sauron. Účastníkom samitu rozdal svoje „prstene moci“
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
28. január 2023 02:19