StoryEditor

Obvinený policajný prezident mal verejne zavádzať. Z klamstva ho usvedčujú krajskí riaditelia

28.08.2021, 21:35
Peter Kovařík údajne zakázal nasadenie pohotovostných policajných útvarov pre potreby Úradu inšpekčnej služby bez jeho výslovného súhlasu. Počas tlačovej besedy tvrdil opak.

Policajný prezident Peter Kovařík opakovane presviedča, že ani netuší, aké zásahy a proti komu jeho podriadené zložky plánujú.

Vraj to ani vedieť nechce, pretože je to tak lepšie a navyše orgány činné v trestnom konaní majú predsa úplne rozviazané ruky. Raz však predsa len urobil výnimku.

Informácie o jednej konkrétnej akcii mal potrebu zisťovať niekoľko dní pred jej realizáciou. Vyplýva to z dokumentu, ktorý majú HN k dispozícii.

Ide o uznesenie z 26. augusta 2021, ktorým Krajská prokuratúra v Bratislave odôvodňuje, na základe čoho obvinila Petra Kovaříka zo spáchania dvoch zločinov – zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a marenia spravodlivosti.

Údajne sa ich dopustil zásahom do už prebiehajúcej akcie realizovanej špecializovaným policajným tímom, ktorý zastrašuje Úrad inšpekčnej služby. Stalo sa vraj tak 20. júla 2021 v ranných hodinách, keď Kovařík počas čerpania dovolenky telefonicky vydal pokyn na prerušenie záťahu zameraného na...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
22. máj 2022 04:11