Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič. FOTO: TASR/P. Neubauer
StoryEditor

Matovič: Slovensko sa môže stať výkladnou skriňou prorodinnej politiky v Únii

25.05.2022, 17:46
Autor:
redred

Slovensko sa môže stať výkladnou skriňou prorodinnej politiky v Únii. Uviedol to na brífingu predseda OĽANO a minister financií SR Igor Matovič, za účasti predsedu poslaneckého klubu OĽANO Michala Šipoša a ďalších poslancov hnutia, v súvislosti s tzv. protiinflačným a prorodinným balíčkom, ktorý v utorok schválila Národná rada.

Lúzer Európy

"Pomoc je schválená. Pevne verím, že jej už nikto cestu nazahatá," priblížil Matovič. Pomoc pre rodiny je podľa jeho slov "dramatická". 

Ide podľa neho o "extrémne zvýšenú pomoc rodinám". "Z lúzra Európy, čo boli slovenské rodiny doteraz, po tom, ako (Robert) Fico s Petrom) Pellegrinim 12 rokov budovali akože sociálny štát, po tejto mimoriadnej intervencii môže byť Slovensko výkladnou skriňou prorodinnej politiky. Som vďačný každému, kto tomu pomohol," povedal. 

Podľa Matoviča nie je pravdou, že vláda sa nestará o seniorov. "Tento rok sme seniorom adresovali už tri mimoriadne pomoci," uviedol minister. Bola to podľa neho jednorazová pomoc seniorom bez príjmu, predčasné vyplatenie 13. dôchodku, ako aj peniaze vyplatené cez tzv. očkovací bonus. Najviac ohrozenou skupinou však podľa jeho slov sú rodiny s deťmi, takže najsilnejšia pomoc pôjde tejto skupine.    

Pomôže všetkým

"Ako najreformnejšie hnutie v tejto vláde, na rozdiel od iných strán, nechápeme vládny mandát ako údržbu, ale ako príležitosť na prijímanie radikálnych systémových zlepšení v prospech rodín," doplnil Šípoš.

Predseda Výboru pre hospodárstvo Peter Kremský (OĽANO) je podľa svojich slov rád, že Slovensko schválením prorodinného balíčka aspoň dobieha okolité krajiny v oblasti prorodinnej politiky. "Pomôže všetkým, ale najmä rodiny s nižšími príjmami pocítia (schválenú prorodinnú) pomoc výrazne viac," dodal Kremský.

01 - Modified: 2022-08-05 17:39:32 - Feat.: - Title: Sulík nepovedal celú pravdu. Opakovane chcel vyhodiť Kollára aj Remišovú, reaguje Matovič 02 - Modified: 2022-08-05 16:41:52 - Feat.: - Title: Matovič konečne pochválil Sulíka 03 - Modified: 2022-08-05 09:04:53 - Feat.: - Title: Stovky eur na dieťa. Rodičia si v tomto roku výrazne prilepšia, budúci je stále otázny 04 - Modified: 2022-08-02 18:25:08 - Feat.: - Title: Poslanec Krúpa: Pochopil som, že v zákulisí OĽANO sa robia špinavé hry 05 - Modified: 2022-07-29 08:54:02 - Feat.: - Title: TROŠKA TROSKA: Ako fašisti na Slovensku získali väčší rešpekt ako queer ľudia
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
07. august 2022 02:19