StoryEditor

Poslanec Gyimesi v pléne opäť kritizoval Sulíka: V jeho obhajobe zazneli klamstvá, fatálne zlyhal

17.06.2022, 14:04
Autor:
TASRTASR

Poslanec OĽANO György Gyimesi označil viaceré argumenty ministra hospodárstva za spochybnené. Sulík podľa neho fatálne zlyhal vo funkcii a poškodení sú občania Slovenska.

Poslanec György Gyimesi (OĽANO) tvrdí, že v obhajobe ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) pri jeho odvolávaní v Národnej rade zazneli klamstvá. Viaceré argumenty ministra označil za spochybnené. Sulík podľa neho fatálne zlyhal vo funkcii a poškodení sú občania Slovenska.

Gyimesi tvrdí, že sa Sulík musel pomiatnuť

"Fatálne zlyhal ako minister hospodárstva a cenu za jeho fatálne zlyhanie zaplatíme my všetci," vyhlásil Gyimesi. Sulík sa podľa neho musel "pomiatnuť", keď hovoril o výhodných podmienkach. Odmieta, že by malo Slovensko rovnako výhodné podmienky, ako si vyrokovalo Maďarsko.

Namietal i vyjadrenia o tom, že Slovnaftu bude po skončení sa 18-mesačnej výnimky na vývoz produktov z ruskej ropy stačiť dodávať na slovenský trh. Ak by sa spoločnosť aj pokúšala dodávať na trh na Slovensku viac, zakročil by podľa neho protimonopolný úrad.

Gyimesi tiež kritizoval vyjadrenia, že nebudeme dovážať "krvavú ropu" z Ruska. Nikomu pritom podľa neho nevadí, že budeme dovážať "krvavú ropu" zo Saudskej Arábie. Poukázal pritom na potrebu jej prevozu tankermi, čo má dosah na životné prostredie, ako aj na vyššiu cenu.

Lobista?

Za ďalšie klamstvo Sulíka označil tvrdenia, že Slovnaft ho mal listom ubezpečiť, že dokáže vyrábať ropné zmesi aj z iných druhov ropy. Gyimesi list v pléne prečítal. Tvrdí, že v ňom nie je nič o takýchto uisteniach.

"Sulík nemá žiadne argumenty na svoju obhajobu," podčiarkol s tým, že sa, navyše, snažil zo situácie vyviniť, keď ukázal súkromné správy s premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO).

"Domnievam sa, že ste pravdepodobne lobista," reagoval na vyjadrenie Gyimesiho poslanec z SaS Radovan Kazda.

Gyimesi podľa neho len opakoval stanoviská dotknutej rafinérie. Navyše, podľa Kazdu "chrapúnskym" spôsobom porušuje koaličné dohody.

Vyzval tiež Gyimesiho, aby sa o 18 mesiacov vzdal poslaneckého mandátu, ak spoločnosť Slovnaft nepadne a aby neprijal ani ponuku kandidovať v ďalších voľbách.

Hovorí o stávke, ktorú ak Gyimesi prijme a napokon dôjde na jeho slová, sám sa mandátu vzdá. Kazda dodal, že Sulík sa obhájil dostatočne a ponúkol vysvetlenie. Jeho zdôvodnenie označil za presvedčivé.

01 - Modified: 2022-07-04 17:41:18 - Feat.: - Title: Veľká anketa u poslancov: Majú Matovič a Sulík zostať na svojich postoch? Poriadok má urobiť Heger, zaznelo 02 - Modified: 2022-07-04 10:09:58 - Feat.: - Title: Prezidentka podpísala druhé Sulíkovo "kilečko" na zlepšenie podnikateľského prostredia 03 - Modified: 2022-07-03 09:34:14 - Feat.: - Title: Politické strany získajú v tomto roku za výsledky volieb do parlamentu takmer 12 miliónov eur 04 - Modified: 2022-07-03 05:55:00 - Feat.: - Title: Začala sa výmena vzduchotechniky v budove Národnej rady, stáť má 1,4 milióna eur 05 - Modified: 2022-07-02 22:08:49 - Feat.: - Title: "Ďakujem Richardovi, ďakujem Igorovi." Zmierenie Matoviča so Sulíkom, OĽANO podržalo šéfa SaS
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
05. júl 2022 01:15