StoryEditor

Matovič obvinil SaS zo spiknutia. Sulík mu poslal jasný odkaz

25.06.2022, 12:57
Autor:
redredTASRTASR

Komplot podľa slov ministra financií mala spraviť strana SaS s "fašistami, so Smerom a nezaradenými poslancami pôsobiacimi v Hlase. Pozrite si vo videu výroky politikov.

Cez týždeň poslanci v parlamente prelomili veto prezidentky Zuzany Čaputovej k prorodinnému balíčku z dielne Igora Matoviča. Šéf OĽANO na brífingu prišiel s tvrdením o spiknutí.

Komplot podľa jeho slov mala spraviť strana SaS s "fašistami, so Smerom a nezaradenými poslancami pôsobiacimi v Hlase.

image

Vzbura liberálov v OĽANO spľasla. Poslanci prelomili Čaputovej veto, Matovičov balíček prešiel

O spiknutí

"Bola reálna možnosť, že za veto pani prezidentky zahlasuje z nášho poslaneckého klubu o dosť viac ľudí. Ale zároveň s týmito ľuďmi bola dohoda, že ak sa dozvieme na poslednú chvíľu, že by prišlo k nejakému spiknutiu SaS s fašistami z Republiky, so Smerom a s Pellegrinim, tak v tom prípade sa zariadia," povedal Matovič.

Dodal, že túto informáciu dostali asi 20 minút pred hlasovaním a sám o tom informoval poslancov OĽANO. Na základe toho sa podľa neho títo poslanci rozhodli nepodporiť veto prezidentky.

"Ešte tesne pred hlasovaním prebiehalo kľúčové rokovanie vzadu v poslaneckom salóniku dvoch predsedov politických strán," tvrdí Matovič.

SaS v reakcii razantne poprela rokovania s opozíciou o hlasovaní o pripomienkach prezidentky. Liberáli vyhlásili, že opätovne nebudú chodiť na koaličné rady.

image

Matovič chce vyštvať SaS z koalície. Fašisti preňho možno budú vhodnejším partnerom, hovorí Sulík

"Útoky Igora Matoviča však neustále pokračujú. Aj z toho dôvodu sa opätovne odmietame zúčastňovať na koaličných radách. Igor Matovič len a len klame a robí to tesne po tom, ako jeho poslanci prelomili veto prezidentky spolu s fašistami," skonštatovala strana.

Prezidentka reagovala

Prezidentka uviedla, že rešpektuje prelomenie veta, ale obráti sa na Ústavný súd so žiadosťou o posúdenie ústavnosti legislatívneho procesu prijatého balíčka zákonov.

image

Prezidentka znova nepodpísala protiinflačný balík. Obráti sa na Ústavný súd

"Vzhľadom na povahu a významný finančný objem balíčka – 1,2 miliardy eur – bolo o to viac namieste vykonať legislatívny proces tak, aby boli dodržané všetky ústavné pravidlá rozpočtovej zodpovednosti a transparentnosti," povedala Čaputová.

01 - Modified: 2023-02-01 14:41:47 - Feat.: - Title: Matovič si myslí, že by si mohli dohodnúť pravidlá do volieb: Vyhneme sa populistickým jatkám 02 - Modified: 2023-02-01 14:27:06 - Feat.: - Title: Matovič čaká na Budajovo vysvetlenie informácií o jeho spolupráci s ŠtB 03 - Modified: 2023-02-01 13:29:22 - Feat.: - Title: Kancelária prezidenta: Údajný zoznam členov úradníckej vlády je vymyslený 04 - Modified: 2023-02-01 10:24:51 - Feat.: - Title: Kollár otvoril 83. schôdzu, v programe sú aj vetované zákony 05 - Modified: 2023-02-01 12:13:45 - Feat.: - Title: Sulík: Minister Hirman ruší povinnosť mať plyn v slovenských zásobníkoch
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
02. február 2023 09:31