Podpredseda vlády a minister financií Slovenskej republiky Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie na tému Prosím Vás, neklamme v Bratislave. FOTO: TASR/Pavol Zachar
StoryEditor

SaS podľa Igora Matoviča zavádzala pri zostrihu jeho slov o využití veta, liberáli už nie sú v koalícií

17.08.2022, 18:27
Autor:
TASRTASR

SaS vyhlásila, že už nie je súčasťou koalície a ak sa do konca augusta nenaplnia jej požiadavky, ministri zo strany podajú demisiu.

Líder OĽANO a minister financií Igor Matovič tvrdí, že SaS nehovorila pravdu, keď sa odvolávala na jeho slová o nemožnosti využiť veto pri tzv. prorodinnom balíčku. Matovič v stredu reagoval, že hovoril o vete na vyššie dane. Kritizoval spôsob zostrihu jeho vyjadrení z dielne strany SaS, označil to za podlé konanie a vyzval ju, aby neklamala.

SaS zverejnila na sociálnej sieti zostrih videa, kde najprv Matovič v piatkovom vyhlásení hovorí o tom, že SaS mohla využiť veto pri balíčku. Následne sú v ňom zábery z mája, kde Matovič tvrdí, že SaS veto použiť nemôže, pretože problematika je súčasťou programového vyhlásenia vlády.

image

Koalícia v slepej uličke: Heger posunul rokovanie, hádky sa naďalej stupňujú

Matovič povedal, že jeho vyjadrenie z mája sa týkalo zvyšovania daní. Na stredajšej tlačovej konferencii zverejnil úsek reportáže, ktorá to má dokazovať.

Minister financií v stredu zopakoval, že na krytie rodinného balíčka navrhoval zvýšenie daní, čo SaS odmietala a chcela vetovať. Následne na to reagoval Matovič, že veto si uplatniť nemôže, keďže o zvyšovaní daní píše vláda vo svojom programovom vyhlásení.

image

Koaličná kríza: Sulík a Matovič sa stretli zoči-voči. Výsledkom je pat

"Deviateho mája sme mali koaličné stretnutie, kde sme sa dohodli, že im veto budeme akceptovať, aj keď naň nemajú nárok, lebo hrozili, že odídu z koalície," dodal Matovič. SaS v uplynulých dňoch tvrdila, že prorodinný balíček nemohla vetovať.

Spor vo vláde sa vyostril po tom, ako parlament prelomil veto prezidentky pri takzvanom protiinflačnom balíčku z dielne Matoviča. Liberáli prestali chodiť na koaličné rady, vypovedali koaličnú zmluvu a žiadajú prepracovanie novej. Ich požiadavkou je aj odchod Matoviča z vlády. OĽANO to odmieta.

SaS vyhlásila, že už nie je súčasťou koalície a ak sa do konca augusta nenaplnia jej požiadavky, ministri zo strany podajú demisiu.

01 - Modified: 2022-08-15 13:15:58 - Feat.: 1 - Title: Koalícia v slepej uličke: Heger posunul rokovanie, hádky sa naďalej stupňujú 02 - Modified: 2022-08-16 12:36:35 - Feat.: 1 - Title: Jaroslav Naď pre HN: Richard by si mal sadnúť niekde do miestnosti s Igorom, zavrieť sa a uľaviť si na duši 03 - Modified: 2022-08-12 08:44:22 - Feat.: 1 - Title: Koaličná kríza: Sulík a Matovič sa stretli zoči-voči. Výsledkom je pat
01 - Modified: 2025-06-27 14:34:33 - Feat.: - Title: Danko sa oprel do Fica dva dni po sebe. Smer vidí v pozadí boj o preferencie 02 - Modified: 2025-06-02 12:35:07 - Feat.: - Title: Matovič: Delegáciu z Európskeho parlamentu na Slovensko si opozícia neobjednala, Fico ich chce zastrašiť 03 - Modified: 2025-05-31 14:39:59 - Feat.: - Title: V Pellegriniho správe chýbala aspoň mierna kritika koaličnej krízy, tvrdí politologička 04 - Modified: 2025-05-25 22:00:00 - Feat.: - Title: V koalícii je zarobené na ďalšie pnutie 05 - Modified: 2025-05-21 18:30:27 - Feat.: - Title: Hlas stráca voličov a našiel vinníka: Migaľ je vydierač, ktorý sa po našich chrbtoch dostal na svoju pozíciu
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
05. december 2025 07:07