Ivan Korčok. FOTO: TASR/M. Baumann
StoryEditor

Ivanovi Korčokovi som ponúkol všetko, vyhlásil Sulík

05.09.2022, 20:00
Autor:
nasinasi

Richard Sulík spomenul, že by bol ochotný prepustiť post predsedu liberálov. Ivanovi Korčokovi ponúkol "významnú funkciu v SaS" a myslí si, že by bol dobrým premiérom.

Minister hospodárstva v demisii Richard Sulík (SaS) povedal, že Ivanovi Korčokovi (nom. SaS), ktorý spolu s ním a ďalšími dvomi ministrami za SaS odchádza z ministerského postu, "ponúkol všetko". Vyhlásil to v diskusii Denníka N.

Reagoval tak na ďalšie pôsobenie Korčoka, ktoré ostáva nateraz otázne. Odchádzajúci šéf slovenskej diplomacie pre nástup do novej slovenskej vlády v roku 2020 opustil svoju pozíciu slovenského veľvyslanca v USA. Keďže bol len straníckym nominantom liberálov a nie súčasťou ich kandidátky, po svojej demisii sa tak nevráti do parlamentu ako poslanec.

image

Koalícia hľadá ministrov. Sulíka by mohol nahradiť známy odborník na energetiku, ktorý radil Radičovej

Sulík nechcel k téme povedať viac, napriek tomu prezradil, že Korčokovi ponúkol "významnú funkciu v SaS", pričom dodal, že Korčok by bol dobrým premiérom - a že síce mu tento post nevie zaistiť, v rámci svojej ponuky mu môže otvoriť dvere k tejto ceste.

Sulík tiež spomenul, že by bol ochotný prepustiť post predsedu liberálov a rovnako aj to, že jeho súčasnou métou je sa opäť stať ministrom hospodárstva, netúži byť premiérom.

Ivan Korčok mal Sulíkovi povedať, že ak by ostal pôsobiť v domácej politike, rád by v nej ostal pôsobiť v rámci strany SaS, čo Sulíka podľa vlastných slov teší.

menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
14. január 2026 23:07