Predseda Smeru Robert Fico. FOTO: TASR/Jakub Kotian
StoryEditor

Fico kritizuje Čaputovú za to, že nevyvodila zodpovednosť voči Mikulcovi

12.04.2023, 10:23
Autor:
TASRTASR

Šéf Smeru si myslí, že prezidentka mlčala pri viacerých podozreniach v súvislosti s pôsobením Romana Mikulca vo funkcii. Čaputová by mala podľa neho tlačiť na voľby ešte do 30. júna.

Šéf opozičného Smeru Robert Fico odmieta rozhodnutie prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá nevyvodila politickú zodpovednosť voči dočasne poverenému ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽANO). V súvislosti s Mikulcom hovorí o likvidácii opozície. Fico tiež tvrdí, že prezidentka Mikulca podporuje.

"Zuzana Čaputová dlho čakala, aby mohla podporiť ministra vnútra Romana Mikulca. Vhodná šanca jej prišla teraz, keď si Mikulec čítal tajné dokumenty bez previerky. Podľa Čaputovej je to ok. Vyfúkla si od úľavy, lebo potrebovala Mikulca podržať. Čaputová plne súhlasí s praktikami Mikulca a ‘čurillovcami‘ pri likvidácii opozície," napísal Fico na sociálnej sieti.

Šéf Smeru si myslí, že prezidentka mlčala pri viacerých podozreniach v súvislosti s pôsobením Mikulca vo funkcii. Čaputová by mala podľa neho tlačiť na voľby ešte do 30. júna.

Prezidentka v utorok informovala, že nevidí dôvod na vyvodenie politickej zodpovednosti voči dočasne poverenému ministrovi vnútra.

V súvislosti so zisteniami Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) o údajnej chýbajúcej previerke Mikulca poznamenala, že sa nestotožňuje s daným hodnotením úradu.

Mikulec mal porušiť zákon, keď neoprávnene manipuloval s utajovanými skutočnosťami zo zahraničia. Riaditeľ NBÚ Roman Konečný tvrdí, že ministrovi chýbal na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami zo zahraničia certifikát.

Jeho potrebu určuje slovenská legislatíva. Mikulec je presvedčený, že neporušil zákon. Zároveň však potvrdil, že už požiadal NBÚ o certifikát.

01 - Modified: 2025-05-17 11:55:57 - Feat.: - Title: Slovensko neplánuje podporiť pandemickú dohodu, avizuje premiér. Chce, aby sa o nej v Ženeve hlasovalo 02 - Modified: 2025-05-16 17:17:22 - Feat.: - Title: Fico mal na samite v Albánsku viacero stretnutí, rokoval aj so šéfkou európskej diplomacie Kallasovou 03 - Modified: 2025-05-16 13:53:35 - Feat.: - Title: Fico zaťal do Hlasu. Koaliční poslanci ukazujú spôsob, ako takýmto situáciám zabrániť 04 - Modified: 2025-05-16 11:15:43 - Feat.: - Title: Demokrati vyzývajú Šutaja Eštoka na odchod z funkcie. Polícia sa zneužíva na politický boj, tvrdia 05 - Modified: 2025-05-16 08:28:10 - Feat.: - Title: Premiér Fico odcestoval do albánskej Tirany na zasadnutie Európskeho politického spoločenstva
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
17. máj 2025 14:07