StoryEditor

"Feri, vitaj." Mikloško sa po 15 rokoch vracia do KDH

29.05.2023, 10:26
29.05.2023, 12:59
Autor:
chochoTASRTASR

Strany bez ideového základu, ktoré František Mikloško nazýva zlepencami, podľa neho môžu mať krátkodobo preferenčný efekt, ale rýchlo v nich dochádza k vnútorným sporom a rozkladu. KDH považuje za ich protipól.

Bývalý dlhoročný poslanec František Mikloško sa vracia do svojej materskej strany KDH, za ktorú bude kandidovať v septembrových parlamentných voľbách. Hnutie opustil vo februári 2008. Staronovú posilu kresťanských demokratov ohlásil na tlačovej konferencii predseda hnutia Milan Majerský.

“KDH spája konzervatívne a kresťanskodemokratické osobnosti na kandidátnej listine. Dnes sa k nám vracia výrazná osobnosť, ktorú netreba zvlášť predstavovať. Je ním František Mikloško,” povedal Majerský. “Feri, vitaj,” dodal. 

Nechce návrat Fica

Podľa Majerského je Mikloško "osobnosť, ktorá má čo povedať aj v dnešnej dobe v slovenskej politike". Ako poznamenal, Slováci si zaslúžia, aby sa mali v krajine lepšie. Zároveň je presvedčený, že KDH môže prinavrátiť normálny život na Slovensko. "Po vládach Smeru-SD a jednej vláde OĽANO si ľudia zaslúžia, aby sa mali lepšie," uviedol šéf KDH a verí, že k tejto zmene môže dopomôcť i staronová posila v podobe Mikloška.

“Ak by sa k moci dostal znovu po tom 12-ročnom vládnutí Robert Fico, tak si myslím, že by sme ako demokratická spoločnosť upadli do depresie,” zdôvodnil motív svojho návratu do veľkej politiky samotný Mikloško.

Strany bez jasného spoločného ideového základu, ktoré Mikloško nazýva zlepencami, podľa neho môžu mať krátkodobo preferenčný efekt, ale rýchlo v nich dochádza k vnútorným sporom a rozkladu. “Na tom sa nedá budovať dlhodobá kontinuita v krajine,” vysvetľuje Mikloško. KDH považuje za protipól takéhoto štýlu politiky.

Ocenil Majerského

Staronová posila hnutia ocenila šéfa KDH, pretože podľa neho ide o človeka, ktorý nežiarli na svoje okolie, ale má radosť z toho, že prichádzajú noví ľudia, ktorí chcú pomôcť KDH. Potvrdil, že k návratu ho oslovil práve Majerský. "Najviac ma motivoval zápas o Slovensko," povedal Mikloško. 

"Na voľby sa pripravujeme samostatne," potvrdil predseda KDH. Ako doplnil, na kandidátke spájajú odborníkov z rôznych oblastí, predstaviť plánujú aj ďalšie posily.

01 - Modified: 2023-10-01 14:26:56 - Feat.: - Title: Politologička Malová: Smer sa môže rozhodovať medzi Hlasom, KDH a SNS 02 - Modified: 2023-10-01 13:24:11 - Feat.: - Title: Čaputová poverí Ficov Smer zostavením vlády v pondelok. Lídrov bude informovať o ďalšom postupe 03 - Modified: 2023-10-01 12:49:05 - Feat.: - Title: Fico: Ak budeme vo vláde, na prvom rokovaní chceme obnoviť kontroly na hraniciach s Maďarskom 04 - Modified: 2023-10-01 14:59:24 - Feat.: - Title: Pochybnosti okolo národniarov: Z SNS bude len jeden poslanec, jednota klubu je neistá, upozorňujú odborníci 05 - Modified: 2023-10-01 12:34:05 - Feat.: - Title: Hlas-SD by prioritne riešil migráciu a ceny energií, KDH zameriava svoju pozornosť na zdravotníctvo
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
01. október 2023 17:26